Mobil cihazlar sayesinde sevdiğimiz sanatçıların şarkılarını tek bir yerde toplama imkanına sahibiz. Ancak bazen takip ettiğimiz bir sanatçının son çıkan albümünü, satın almaya karar vermeden önce dinleme ihtiyacı hissedebiliyoruz. Bazen de yeni müzik türlerini keşfetmek adına rastgele şarkılara göz atmak isteyebiliyoruz. Kimi zaman da sahip olduğumuz müzik arşivini gittiğimiz her yere özgürce taşımak istiyoruz. İşte müzik uygulaması örnekleri, tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor.

Hem istediğiniz müzik sanatçısını takip etmenizi hem de yeni sanatçıların şarkılarıyla tanışmanızı sağlayan mobil uygulamalar listemize göz atarak, size en uygun uygulamayı bulup hemen indirebilirsiniz.

1) Spotify

Spotify

En popüler müzik uygulamalarından Spotify, sayısız sanatçıya ulaşmanızı sağlıyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonunda istediğiniz sanatçı, albüm veya çalma listesini karışık modda (shuffle) çalabilir veya kendi seçtiğiniz şarkılardan oluşan listeler hazırlayabilirsiniz.

Ücretli premium versiyonda ise istediğiniz şarkıyı istediğiniz platformda dinleme imkanı bulabiliyorsunuz. Şarkı bitiminde reklam olmadan sınırsız müzik dinleyebileceğiniz Spotify Premium, şarkıları cihazınıza indirmenize izin vererek çevrimdışı erişim hakkı da tanıyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2) SoundCloud

SoundCloud

150 milyondan fazla içerik barındıran SoundCloud, her türde sanatçının kendi parçalarını paylaşabileceği bir platform. SoundCloud ile müzisyenleri ya da podcast yayıncılarını takip edebilir ya da kendi listenizi ve ses kayıtlarınızı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda SoundCloud Go ve SoundCloud Go+ olmak üzere iki ücretli üyelik seçeneğiyle sınırsız içeriğe çevrimdışı erişebilir, ücretin bir kısmıyla da dinlediğiniz sanatçıları destekleyebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3) Tidal

Tidal

40 milyondan fazla parçaya ve 130 binden fazla müzik videosuna ulaşabileceğiniz Tidal, kullanıcılarına yüksek kalitede içerik sunmayı vadediyor. Tidal HiFi ve Tidal Premium olmak üzere iki farklı ücretli üyelik seçeneği sunan bu uygulama, çevrimdışı erişimin yanı sıra makale entegrasyonuyla sizi dinlediğiniz sanatçı hakkında bilgilendirme özelliğine de sahip. Deneyimli müzik eleştirmenleri eşliğinde hazırlanan tavsiyeler sayesinde müzik dinlerken bir yandan da daha önce keşfetmediğiniz albümleri bulabilirsiniz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4) Bandcamp

Bandcamp

Daha çok dinlediğiniz sanatçıların albümlerini satın alıp desteklemek için tercih edilen Bandcamp üzerinden, kayıtlı sanatçıların sayfalarına göz gezdirip yeni müzik tarzlarıyla tanışabilirsiniz. Bandcamp Weekly isimli radyo programı ise her hafta güncellenen içeriğiyle çeşitli sanatçıların projelerinden haberdar olmanızı sağlıyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5) Deezer

Deezer

40 milyondan fazla içeriğin yer aldığı Deezer ile kendi müzik koleksiyonunuzu oluşturabilir veya diğer kullanıcıların oluşturduğu kanallara göz atıp oluşturulan çalma listelerini dinleyebilirsiniz. Radyo yayını ve şarkı sözlerini gösterme gibi özellikleri de olan bu uygulamanın ücretli Premium+ versiyonu aracılığıyla istediğiniz kadar müzik dinleyip hoşunuza gidenleri indirebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6) Fizy

Fizy

Turkcell’in Fizy adlı mobil uygulaması ile istediğiniz sanatçıların şarkılarını dinleyip video kliplerini izleyebilirsiniz. Canlı konser yayını ve akustik performans gibi içeriklere de ulaşabileceğiniz bu uygulama, Türkiye’deki popüler radyo kanallarını da dinleme fırsatı sunuyor. Video Müzik ve Premium olmak üzere iki ücretli üyelik seçeneğinden biri ile Fizy’ye üye olup istediğiniz parçaları çevrimdışı dinlemek üzere indirebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7) Apple Music

Apple Music

40 milyondan fazla müzik içeriğine ulaşabileceğiniz Apple Music, iOS işletim sistemini kullananların iTunes arşiviyle de eş zamanlı olarak çalışan dahili bir müzik uygulaması. Öte yandan artık Android kullanıcılarının Google Play mağazasından indirebildikleri Apple Music uygulaması, mevcut olan albümleri satın alıp indirme imkanı da sunuyor. Bu uygulama ile dinlediğiniz müziğe göre her gün yenilenen öneriler alabilir, sevdiğiniz sanatçılarla ilgili belgesel, konser ve televizyon programı gibi içerikleri seyredebilirsiniz.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8) Google Play Music

Google Play Music

Android işletim sistemli cihazlarınızda kullanabileceğiniz Google Play Music, Standart ve Tam Erişim olmak üzere iki üyelik seçeneği sunuyor. Müzik dosyalarınızı çevrimiçi depolayan bu uygulama yardımıyla istediğiniz kadar müzik ve radyo kanalı dinleyebilir, dilerseniz de müzik uzmanlarının derlediği şarkı listelerine göz atabilirsiniz.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

9) Amazon Music

Amazon Music

Amazon’un müzik uygulaması Amazon Music, milyonlarca içeriğe erişim sağlıyor. Amazon platformu üzerinden satın aldığınız albümleri kendi hafızasında depolayan bu uygulama, iTunes desteğinin yanı sıra cihazınıza önceden yüklediğiniz parçaları da oynatabiliyor.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

10) VOX Unlimited Music

VOX Unlimited Music

Geniş kataloğunda yüksek kaliteli içerik barındıran VOX Unlimited Music ile dinlediğiniz müzikleri arkadaşlarınızla paylaşabilir, çalma ayarlarını zevkinize göre değiştirebilir, birçok yeni parçayı keşfedebilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bu uygulamalar içinde sizin de kullandığınız bir müzik uygulaması var mı? Favori müzik uygulamanızı yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.