Android ve iPhone cihazlarınızı oldukça portatif bir aksesuar aracılığıyla, Polaroid kameraya dönüştüren Prynt Pocket duyuruldu. Polaroid kameralara olan ilgi oldukça fazlayken, bu kameranın telefonlara entegre bir şekilde sunulmuş olması oldukça kullanışlı ve talep görecek türden.

Prynt Pocket

Fotoğraflarınıza Bir An Önce Dokunun

Fotoğraf ve kamera hiç kuşkusuz telefonlarda en çok kullanılan ve hatta telefon alırken en çok dikkat edilen unsur. Değer verdiğiniz tüm anıları kayıt altına almak için eliniz direkt telefonunuzu arıyor. Dolayısıyla tüm anılarınızı telefonunuzda arşivliyorsunuz.

Peki ya bir aparatla telefonunuzu bir fotoğraf printerı haline dönüştürmek istemez miydiniz? Cevabınız evetse gelin bu konu hakkındaki bir inovasyona göz atalım.

İlk olarak Kickstarter ‘a sunulan ve kısa zamanda istenilen desteği bulan Prynt Pocket projesi, iPhone’lardan sonra Android cihaz kullanıcılarından gelen talepler üzerine, aynı cihazın Android versiyonunu da duyurdu.

Prynt markasının çok yakın bir zamanda tanıttığı Prynt Pocket, telefondan çektiğiniz fotoğrafların anında çıktısını almanızı sağlarken,sizi ayrıyetten bir Polaroid kamera masrafından da kurtarıyor.

Prynt Pocket

Prynt Pocket’ın olabildiğince portatif ve kullanışlı bir ürün olabilmek için vermek zorunda kaldığı birkaç taviz de var. Bunlardan bir tanesi alınan çıktının fotoğraf kağıdı olarak değil, sticker şeklinde olması. Yani ZINK fotoğraf kağıdı yerine, ZINK yapıştırma kağıdı kullanılıyor. Diğer bir yandan kullanım şekli açısından size çeşitlilik de sunuyor. İster direkt olarak çıktıyı saklayabilir isterseniz de çıktısını aldığınız fotoğrafı bilgisayarınıza, telefonunuza veya not defterinize yapıştırabilirsiniz.

Prynt Pocket Nasıl Çalışır?

Öncelikle cihazın telefon ile bağlantısından söz edelim. iPhone’lara tamamen uyumlu olmakla birlikte sadece USB Type C‘li Android cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. iPhone’larda Lightning girişinden bağlantı sağlanırken, Android cihazlarda ise USB Type C girişinden erişim sağlanıyor.

Ürünü kullanmak için bir diğer unsur mobil uygulamasını telefonunuza yüklemek. Önceden çekmiş oladuğunuz fotoğrafları düzenleyip, filtreledikten sonra uygulama aracılığıyla çıktısını alabilirsiniz.

Fotoğraflara Video Kodlayabiliyor

Prynt Pocket’ın öne çıkan bir diğer özelliği ise mobil uygulamasını kullanarak çekmiş olduğunuz videoları fotoğraflaştırması. Uygulamasından baktığınızda sihirliymiş gibi bir izlenim bırakan fotoğraflar elde ediyorsunuz.

Peki Fiyatı Nedir?

Prynt Pocket, proje olarak başladığı Kickstarter aracılığıyla 119$’dan başlayan fiyatlarla satışta. Daha detaylı bilgi almak isterseniz ürünün Kickstarter sayfasından ulaşabilir, satın almak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Cihazın uygulamasını dilerseniz aşağıdaki linklerden indirebilir ya da Google Play Store veya Apple App Store’u ziyaret edebilirsiniz.

‎Prynt: Instant Photo Prints
‎Prynt: Instant Photo Prints
Developer: Prynt
Price: Free
Prynt: Experience The Magic
Prynt: Experience The Magic
Developer: prynt
Price: Free

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.