Tüm zamanların en popüler ve en çok sevilen web oyunlarından biri olan Stick War, mobil platformda da 10 milyonu aşkın bir kitleye kendini sevdirmiş, eskilerden gelen ve kendini yeniye adapte edebilmiş, strateji kategorisinde bir mobil oyun. Detaylarını birlikte inceleyelim.

stick war

Nedir Bu Stick War?

Öncelikle oyunun kendi özelindeki hikayesinden bahsetmekte fayda var. Hikayeden ziyade aslında oyunun kurulduğu mantık düzleminden bahsedeceğim.

Inamorta adlı bir dünyada, her biri kendi teknolojisine sahip, ayrı ayrı uluslar çevrenizi sarmış durumda ve hepsinin tek ortak amacı hükümdar olmak. Her ulus kendine özgü bir savunma ve saldırı yöntemi geliştirmiş. Bu ulusların her birinin kendine ait spesifik özellikleri mevcut. Hepsi, kendi yöntemlerinin doğru olan tek yöntem olduğuna inanıyor ve hepsi de kendi ilkelerini diğer uluslara öğretmeyi hedefliyor. Bunun için yaptıkları, liderlerinin önderliğinde savaşmak.

stick war

3 Farklı Oyun Modu

Stick War içerisinde 3 farklı oyun modu mevcut. Bunlar klasik savaş, turnuva modu ve sonsuz ölüler şeklinde. Bu üç farklı oyun modunu normal, zor ve çılgın zorluk dereceleriyle oynayabilirsiniz. Şimdi bu 3 farklı oyun modunun içeriklerinden biraz bahsedelim.

Klasik Savaş :  Klasik savaş modunda öncelikle madenlerden para kazanıp sonrasında da asker üretmeye başlıyorsunuz ve sonrasında karşınızdaki ulusla savaşmaya başlıyorsunuz. Temel mantığı şöyle, her ulusun kendine has bir heykeli mevcut ve karşınızdaki ulusun heykelini yok ettiğiniz takdirde savaşı kazanmış oluyorsunuz.

Bunun dışında oyun içerisinde bir harita var. Savaş kazandıkça haritanın içerisindeki diğer uluslarla savaşmaya ve bir bakıma tüm haritayı ele geçirmeye çalışıyorsunuz.

stick war

Savaşları kazandıkça birliklerinizin özelliklerini güçlendirebildiğiniz gibi yeni savaşçı türlerini de ordunuza dahil edebiliyorsunuz. Ayrıca her kazandığınız savaş sonrası kazandığınız elmaslarla ordularınıza anlık güçler de sağlayıp daha taktiksel yaklaşımlar geliştirebilirsiniz.

Turnuva Modu : Turnuva modunda ise klasik savaştaki haritada diğer ırklarla savaşarak ilerlemenin aksine, savaşı kazandıktan sonra bir sonraki etaba geçtiğiniz farklı bir oyun modu. Temel fark bir defa yenilirseniz turnuvadan elenmiş oluyorsunuz.

stick war

Sonsuz Ölüler:  Bu modda ise dalga şeklinde gelen düşmanlara karşı kendi heykelinizi koruyorsunuz. Her dalga zaman olarak bir geceye tekabül ediyor ve hayatta kalan ordu birlikleriniz bir sonraki gece hayatta kalarak devam ediyor.

Google Play Store ve Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi Stick War’u dilerseniz aşağıdaki linklerden de kolaylıkla indirebilirsiniz.

‎Stick War: Legacy
‎Stick War: Legacy
Developer: Max Games Studios
Price: Free+
Çöp Adam Savaşları
Çöp Adam Savaşları
Developer: Max Games Studios
Price: Free

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.