Instagram IG Alışveriş adlı uygulama ile alışveriş alışkanlıklarımızda yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor. İşte Instagram’in son bombası…

Instagram IG

Instagram IG Alışveriş ile Yeni Dönem

Bilindiği gibi Instagram milyonlarca işletmeye hizmet veriyor. Bununla birlikte popüler platform, Instagram araçlarını da zenginleştirerek piyasadaki hareketliliği artırmayı amaçlıyor.

Son gelen haberlere göre Instagram, yakında IG Alışveriş uygulamasını hizmete sunmaya hazırlanıyor. Böylece bağımsız bir çevrimiçi alışveriş uygulaması hizmete girmiş olacak.

Neden Alışverişe Yatırım?

Çevrimiçi alışveriş pazarı gün geçtike gelişiyor. Sosyal medya da bu ilerleyişten nasibini alıyor. Bu nedenle sosyal medya devleri de pastadan payını almak için alışveriş pazarlarına yatırım yapmaktan geri durmuyor.

Instagram’da Alışveriş Çok Popüler

Hemen hemen herkesin Instagram’daki şirket sayfalarından alışveriş deneyimi bulunuyordur. Bu durum öyle alışılageldi ki pek çok alışveriş önerisi için de ilk uğradığımız adres Instagram olmaya başladı.

Hal böyle olunca alışveriş pazarı ile ilgili ilk iddialı atılımın Instagram’dan gelmesi şaşırtıcı olmadı. Instagram yakında bağımsız bir platform olan IG Alışveriş uygulaması ile gerçek anlamda alışveriş odaklı bir sisteme geçiş yapacak.

Konu The Verge ile gündeme geldi ve “IG Shopping”; yani Türkçesi IG Alışveriş olacak uygulamanın bir sosyal platformdan ziyade, alışveriş odaklı bir uygulama olacağının altı çizildi. Kullanıcılar Instagram’daki işletmelerin ürünlerini satın almak istediklerinde, IG Alışveriş uygulaması üzerinden kolayca görüntüleyebilecek.

Bununla birlikte ürünlerle ilgili bir araştırma yapıyorsanız da IG Alışveriş sizin için doğru bir adres olacak. Ürünlerle ilgili kolayca bilgi edinebilecek, ilgi duyduklarınızı inceleyebilecek ve nihayetinde de satın alabileceksiniz.

Instagram IG

İşletmeleri Sevindiren Gelişme

Bu proje, işletmeleri hayli memnun edecek; çünkü bu platform üzerinden fiziksel ürün satabilecekler. Facebook’ta ürün kataloğu bulunan ve işletme hesabına sahip işletmeler, IG Alışveriş uygulamasına dahil olabilecek.

Bununla birlikte işletmeler tek bir görselde 5, çoklu görsel paylaşımlarında da maksimum 20 ürün etiketleyerek tüketicilerini alışveriş sürecine yönlendirebilecek.

Siz bu yeni uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? En çok kullandığınız alışveriş uygulaması hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.