Artık ihtiyaç duyduğumuz her hususa yardımcı olmak üzere hayatlarımıza entegre olan mobil uygulamalar ile beraber yaşıyoruz. Ticari olanaklardan, eğlence platformlarına, sosyal medya araçlarından, oyun türlerine ve sağlık uygulamalarına kadar artık her alanda akıllı cihazlarımızı donanımlı hale getiren mobil uygulamalar mevcut.

Sağlık alanına baktığımızda bu kategoride her türlü uygulama ile karşılaşabilmemiz mümkün. Tıbbi müdahalelerden, sigara bırakmaya, spor takip sistemleri ve diyet uygulamaları iphone ve Android için bizlere uygulama mağazalarında sunuluyor.

Diyet Yapanlara Özel Kilo Takip Uygulamaları

Diyet yapmak oldukça meşakkatli bir iştir ve iyi bir istikrar gerektirir. Süreci iyi takip etmek de bu anlamda çok önemlidir. Eğer diyet yapıyorsanız, akıllı telefonunuz varsa ve tüm diyet sürecinizi takip etmek istiyorsanız o halde kilo takip uygulaması olanaklarından faydalanabilirsiniz.

kilo-verenlere-uygulama-onerileri

Bu uygulamalar aracılığı ile günlük olarak beslendiğiniz gıdalardan aldığınız kalori miktarını, yaptığınız egzersiz türlerine ve sürelerine göre yaktığınız kalori miktarını, günlük, haftalık ve aylık şekilde verdiğiniz kiloyu görüntüleyebilmektesiniz. Bir nevi diyet ajandası niteliği taşıyan bu uygulamalarda genel olarak doğrudan zil sesi ve ekran bildirimleri de verilerek diyet yapan kişiye sürekli olarak hatırlatma imkanı sunuluyor.

Temel olarak diyet yapmaya başladıktan sonra yaşanan istikrarsızlık sorununun çözümü için oldukça avantajlı olan bu uygulamaları, akıllı telefonlarımızda bulundurarak her an motivasyonumuzu koruyabilir ve hatırlatmalar sayesinde diyetimizin hiçbir aşamasını aksatmadan, istikrarlı bir şekilde zayıflamaya veya kilo almaya devam edebiliriz.

kilo-vermenize-yardımcı-olan-uygulamalar

CALORIE COUNTER

Kalori sayacı adı ile AppStore mağazalarında karşımıza ücretsiz olarak çıkan uygulama MyFitnessPal tarafından geliştirilmiş, veri tabanı uçsuz bucaksız bir kalori takip uygulamasıdır. Uygulama sayesinde günlük yediğiniz öğünlerin girişini yapabilir, aldığınız kaloriyi ölçebilir ve kontrolünü sağlayabilirsiniz. Çok sayıda kullanıcısı tarafından en iyi kalori hesaplama uygulaması olarak kabul edilen Calorie Counter’ı şimdi ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Apple Watch ile de entegre edilebilen uygulama 154 MB boyutunda.

LOSE IT!

Lose It! diyetinizi destekleyen bir uygulama olarak karşınıza çıkıyor. Uygulamada günlük olarak aldığınız kaloriyi kaydederek, zamanla nasıl ilerleme kaydettiğinizi ortaya koyabiliyorsunuz.

Lose It’de ücretsiz bir uygulamadır ancak uygulama içi satın alımlar sunmaktadır. Uygulama Apple Watch ile entegredir ve boyutu 183 MB’dır.

kilo-kontrolu-uygulamalari

NOOM COACH

Noom Coach, yediklerinizi yönetmenizi sağlayan ve kalorinizi kontrol altına alan bir uygulamadır. Günlük egzersizlerinizi ve yediklerinizi kaydedebileceğiniz uygulama ile kilo vermek ve kilo almak için diyet uygulamalarınızı kayıt altında tutabilmenizi sağlamaktadır.

Noom Coach’da Apple Watch ile uyumludur ve ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Uygulamanın boyutu ise 88.2 MB’dır.

Siz de şimdi Apple cihazlarınıza bu faydalı uygulamaları indirerek diyetinizde istikrarınızı kontrol altına alabilir, uygulamaların bildirimleri ile unutkanlık sorununuzdan kurtulabilir, kısa süre içerisinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Apple Health (Sağlık)

Apple firmasının İOS cihazlarında hazır olarak sunduğu sağlık uygulaması da egzersiz ve beslenme kaydınızı tutabilmeniz için etkili bir uygulamadır. Tüm sağlık verilerinizin girişini yapabilir, günlük attığınız adımı ve katettiğini mesafeyi görebilir, nabız, kalori, alerjik reaksiyon, tansiyon, gibi sağlık verilerinizi sisteme girebilir ve düzenli olarak kontrolünü sağlayabilirsiniz. Uygulamada bulunan beslenme başlığı altında günlük olarak aldığınız vitamin, mineral, karbonhidrat ve protein kaydını tutabilir ve haftalık, aylık olarak beslenme şeklinizi görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamanın egzersiz açısından en faydalı yönü ise attığınız adımı otomatik olarak ölçerek kayıt altına alıyor olmasıdır.

Uygulama İOS cihazların içeriğinde otomatik olarak yer almaktadır ve ücretsiz olarak istenildiği zamanda da kullanılabilmektedir. Uygulama aktivasyon gerektirmeden adım sayacını başlatmaktadır.