Apple Design Awards, yani Apple Tasarım Ödülleri‘nde Türkiye, ilk kez ödül kazandı! Apple’ın uygulama ve oyunlarda tasarım, inovasyon ve teknoloji alanında en iyileri seçtiği Apple Design Awards‘tan Türkiye’ye gelen bu ödül, ülkemizde büyük heyecan yarattı.

İlk 10’a girmeyi başaran ve ödüle layık görülen Oddmar isimli mobil oyun, aldığı ödülle ülkemizde bu alanda çalışanlar için de umut ve gurur kaynağı oldu.

Apple Design Awards'tan Türkiye'ye Ödül Oddmar Game

Eskişehir’den San Jose’ye 

Apple tarafından ödüle layık görülen Oddmar oyununun yaratıcıları, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet gösteren MobGe Yazılım’ın üyeleri.

MobGe, toplamda 4 kişiden oluşuyor ve kadrosunda oyun hikayesi yazarı Frank Gibson ve seslendirme sanatçısı Julian Casey de yer alıyor.

Apple Design Awards'tan Türkiye'ye Önemli Ödül

2014’te Özgür Taşkın ve Ferhat Aydoğan tarafından kurulan yerli oyun stüdyosu, Eskişehir’de başlayan hikayesini, Apple’ın verdiği ödül sayesinde San Jose’ye taşımayı başardı.

Oddmar Nasıl Bir Oyun?

MobGe’nin ilk oyunu olan Oddmar, kullanıcıları Vikinglerin büyülü dünyasına götürüyor. Aksiyon-macera kategorisinde yer alan oyun; detaylı grafikleri, seslendirme ve kullanımı kolay kontrol şemasıyla beğeni topluyor.

Apple Design Awards'tan Türkiye'ye Ödül Oddmar Oyunu

12 farklı dili destekleyen oyun, App Store’da “Editör’ün Seçimi” olarak karşımıza çıkıyor ve aldığı toplam 2800 oy üzerinden şu an 4.9 gibi yüksek bir puana sahip.

Editör’ün görsel tasarımlarından övgüyle bahsettiği mobil oyun, yaratıcı zorluklarıyla da takdir kazanıyor. Oddmar’ı çarpıcı bir sanat ve mizah ürünü olarak değerlendiren Editör, oyundaki beklenmeyen sürprizlerin heyecanı sürekli diri tuttuğunu ve sonuçta ortaya büyüleyici güzellikte bir platform çıktığını ifade ediyor.

Gerek görselleri gerekse oynanış şekliyle büyük beğeni toplayan oyun, köyünde yaşam mücadelesi veren ve Valhalla’da kendine bir türlü yer bulamayan Oddmar isimli Viking’in öyküsünü konu alıyor.

Apple Design Awards’tan Türkiye’ye Sürpriz

Apple’ın her sene düzenlediği, bu yıl da 4 Haziran’da gerçekleştirdiği WWDC isimli Geliştirici Konferansı, birçok kişinin merakla beklediği son derece önemli bir etkinlik. Ancak sahnede Türk girişimlerini görmek pek alışık olduğumuz bir şey değil.

Apple Design Awards Türkiye Büyük Başarı Oddmar

Dolayısıyla WWDC’nin bir parçası olan Apple Design Awards’tan Türkiye’ye gelen bu ödül, Türkiye’de oyun sektörünün ne kadar geliştiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Apple’ın bu sürprizi, umarız son olmaz. Gelişmeye devam eden oyun sektörü, önümüzdeki yıllarda yeni ödüllere konu olup bizi sevindirmeye devam edebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Oyunu hemen denemek istiyorsanız buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

‎Oddmar
‎Oddmar
Developer: Mobge Ltd
Price: $4.99