Anneler için bebeklerinin sağlığı ve mutluluğunun her şeyden önemli olduğu, inkar edilemez bir gerçek. Siz de anne adayları arasındaysanız ya da henüz doğum yaptıysanız, bebeğinizin sağlıklı ve mutlu bir birey haline gelebilmesi için elinizden geleni yapmak isteyeceksiniz. Bu doğrultuda bebek ve çocuk gelişimi hakkında faydalı bilgiler içeren mobil uygulamalardan Kids&Gourmet, her an elinizin altında olacağı için hayatınızı oldukça pratikleştirebilir.

Kids&Gourmet, Türkiye’nin ilk anne-çocuk sağlığı ve beslenme dergisi olarak 2013 yılında yayımlanmaya başlandı. Kids&Gourmet’nin yeni geliştirdiği “Anne Bebek Sağlığı ve Beslenme” uygulaması ise bebeklerinizi sağlıklı bir şekilde yetiştirebilmeniz için size her an her yerde destek olmayı hedefliyor. İşte mutlu bir aile için başvurabileceğiniz bu uygulamanın, bilinmesinde fayda olan önemli detayları…

Kids&Gourmet

Kids&Gourmet Uygulamasında Neler Var?

Kids&Gourmet’nin geliştirdiği Anne Bebek Sağlığı ve Beslenme, çocuk yetiştirmek üzerine çeşitli konulardaki uzman bilgilerini ve yemek tariflerini derleyip sunarak sağlıklı nesillerin yetişmesini destekleyen bir mobil uygulama.

Uygulama içeriğinde beslenme ve diyet, çocuk ve ergen psikolojisi, kadın sağlığı, ilk yardım, kültür ve sanat, videolu masallar gibi birçok kategoride bilgi mevcut. Yapılacaklar listesi ve görsel ögelerin eklenebildiği not defteri gibi işlevleri de barındıran uygulama aracılığıyla anneler günlük planlarını kolaylıkla organize edebilir.

Besin alerjisi ve obezite gibi sağlık sorunlarına da önem veren uygulamanın beslenme bölümünde, alanında uzman doktorların denetiminde hazırlanan yemek tarifleri ve diyet önerileri de yer alıyor. Böylece bazı gıda maddelerine hassasiyeti bulunan çocuklarınız için uygulama üzerinden alternatif beslenme ipuçlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca hangi gıda ürünlerinin hangi yaş aralıkları için uygun olduğunu da uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, gelişim çağındaki çocukların psikolojisini de ihmal etmeyen uygulama, psikoloji başlığı altında uzman psikiyatristlerin makalelerine yer veriyor. Bu sayede çocuğunuzun sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığını korumak için de dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kids&Gourmet Uygulamasını Neden İndirmeli?

Çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan Kids&Gourmet’nin Anne Bebek Sağlığı ve Beslenme uygulaması, içeriğinde bilimsel verilere dayanarak hazırlanan makaleler ve bilgiler barındırıyor. Böylece aileler, ihtiyaç duyabilecekleri her konuda detaylı bilgiye erişim sağlayabiliyor.

Bu uygulamanın öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de içeriğinin uzman doktorların tavsiyeleri eşliğinde hazırlanmış olması. Dolayısıyla bu uygulamayı kullanarak en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın sağlığını şansa bırakmamış oluyorsunuz. Birçok konuda değerli bilgiye tek bir uygulama üzerinden erişme imkanı ise günlük hayatın yoğunluğu içinde anneler için oldukça pratik olabilir.

Aileniz için mutlu bir gelecek adına Kids&Gourmet’nin Anne Bebek Sağlığı ve Beslenme uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.