Yapılacaklar listesi, arkadaşlarınızın doğum günü listesi, alışveriş listesi gibi pek çok şeyi aklımızda tutmak çok kolay değildir. Biz de aklımızda tutarken zorlanacağımız için not alırız. Rengarenk, şekil şekil kağıtlara yıllarca not aldık. Fakat artık dünyamız sanal ortama taşındı. Tüm dünyanın sanal ortama taşınması esnasında not alma işlemi de elbette ki nasibini aldı ve o da sanal ortama geçti. Mobil uygulamalar arasında yer alarak elimizdeki küçük dünyanın içerisine girdi.

Not almak için pek çok uygulama geliştirildi. En iyi not defteri uygulaması, en iyi not alma programı ios ve en iyi not alma programı android kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

en-iyi-android-not-alma.jpg

Başarılı Not Alma Uygulamaları

1.Evernote

Uygulamanın simgesi küçük bir fildir. Bu fil hiçbir şeyi unutmayanlara denilen fil hafızalı benzetmesine gönderme niteliğindedir.

Neler yapılabilir?

Bu uygulama ile yapacaklarınızı not alabilirsiniz, yapılacaklar listesi hazırlayabilirsiniz ve de bir fotoğraftaki metinleri tarayabilirsiniz. Kısacası oldukça kullanışlı. Kullanışlı olmasının yanında ücretsiz de bir uygulamadır.

2.Squid

Squid uygulamasında not alacağınız şeyleri kendi el yazınız ile not alarak işleri eğlenceli hale getirebilirsiniz. Günlük hayatta etrafa yapıştırdığınız post itler bu uygulama ile bilgisayar ya da telefon ekranlarındaki yerini alıyor.

Ücretsiz olan bu uygulama tabletler de daha başarılı çalışır. Not alırken eğlenmek isteyenler için bire birebir uygulamadır.

en-iyi-not-defteri-uygulamasi

3.OneNote

Microsoft ekibinin imzasını taşıyan bu uygulama telefondaki listeleri yönetmede birebir.

Özellikleri neler?

Sadece yazı değil ses ve video da saklayabilmektedir. Belgeler de kaydedilir. Bu uygulama da ücretsiz uygulamalar arasında yer almaktadır.

4. Diaro

Türkçe karşılığı günlük anlamına gelen bu uygulama giyilebilen teknoloji ürünleri ile inovite edilebilmektedir. Bu özelliği ile diğer not alma uygulamalarından ayrılır.Küçük ve hızlı notlar alabildiğiniz bu uygulamaya girişler bir şifre ile sağlanmaktadır. Adı gibi günlük görevi de görebilir. Bu uygulama da ücretsizdir.

ios-icin-en-iyi-not-uygulamasi

5. Quip

Quip uygulamasında belgeler üzerinde küçük değiştirmeler yapma imkanı sağlanmaktadır. Hal böyle olunca da uygulama iş adamlarının telefonlarındaki yerini alıyor. Belgeleri düzenlemenizi sağlayan bu uygulama da ücretsiz bir uygulamadır.

 

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.