Gün içerisinde aklımıza bir sürü fikir ve yapılacak iş geliyor. Ancak yoğun geçen zamanlarda stresin de etkisiyle organize olmakta zorlanabiliyoruz. Neyse ki gelişen mobil teknolojiler sayesinde günlük işlerimizi planlamamız artık çok daha kolay. Birçok pratik işleve sahip mobil uygulamalar, zihnimizdekileri yazıya dökmek için kağıt kalem ihtiyacını ortadan kaldırıyor. En kapsamlı not uygulamalarından Evernote ise bir ajandadan çok daha fazlasını sunarak benzerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip Evernote, planlarınızı en verimli şekilde organize edebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm işlevleri barındıran bir uygulama. Liste hazırlamaktan görsel kaydetmeye kadar birçok farklı özelliğe sahip. İşte hayatınızı kolaylaştırabilecek bu uygulama ile ilgili diğer detaylar…

Evernote

Evernote ile Neler Yapılabilir?

Evernote uygulaması günlük hayatın yanı sıra eğitim ve iş alanında da oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Uygulamayı, dijital ve biçimlendirilebilir bir ajanda veya not defteri olarak görebilirsiniz. Buna ek olarak aranabilir notlar, not defterleri ve çeşitli listeler oluşturabileceğiniz uygulamanın, yalnızca metin odaklı olmadığını bilmenizde de fayda var. Birçok farklı medya türünü destekleyen bu uygulamada notlarınıza çizim, fotoğraf, ses dosyası, video ve web sitelerinden kırpılan belgeler ekleme imkanınız da mevcut.

Microsoft Office veya PDF belgelerini de açabilen bu uygulama, kamera özelliği ile faturalarınızı veya makbuzlarınızı kaydedip düzenlemeyi de mümkün kılıyor. El yazısı işlevi sayesinde ise klavyeye ihtiyaç duymadan yazı yazıp çizim yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra uygulama, yazı ve notlarınızı paylaşma izni vererek üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı oluyor. Tatil ve düğün gibi etkinliklerin organizasyonu için de son derece faydalı olan not paylaşma özelliği, planlarınızı arkadaşlarınız ile beraber kolaylıkla şekillendirmenize imkan veriyor. İş dünyası için ise çeşitli getirileri olan uygulama üzerinden toplantılar esnasında belgelerinize yorum ve düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz. Ek olarak projelerinizi diğer katılımcıların erişimine açabilirsiniz.

Evernote 2

Evernote’un Öne Çıkan Özellikleri

Hem gün içerisinde akıllara takılan her şeyi not almak hem de yazıları ihtiyaca göre düzenlemek amacıyla geliştirilen Evernote uygulaması birçok farklı özelliği ile dikkat çekiyor.

Uygulamada yer alan web sitesi kırpma özelliği, en fazla öne çıkan işlevlerden biri olarak anılabilir. Web sitelerini tarayıcınıza yer imi olarak eklemeye gerek bırakmayan bu özellik ile sitelerden sadece istediğiniz görselleri veya parçaları kırparak uygulamaya kaydedebilirsiniz. Bu işlev, fikir toplayıp ilham almayı da son derece pratik hale getiriyor.

İndirdiğiniz tüm mobil cihazlarda eş zamanlı olarak çalışan bu uygulama sayesinde telefonunuzda başladığınız bir listeye tabletinizden devam edebilmeniz söz konusu olabilir. Güvenliğinizi de ihmal etmeyen uygulama, gizli kalmasını istediğiniz belgeler için parolalı kilit özelliği sunuyor. Böylece işiniz ile ilgili önemli notların başkalarının eline geçmesini engelleyebilirsiniz.

Üstelik Evernote uygulamasının Plus ve Premium olmak üzere iki ücretli üyeliği de bulunuyor. Daha fazla depolama alanı, çevrimdışı erişim ve dijitalleştirme gibi ek seçeneklere yer veren ücretli versiyonlar yardımıyla çalışmalarınızı daha kapsamlı bir şekilde sürdürebilmeniz mümkün.

Basit bir not uygulamasından çok daha fazlasını vadeden Evernote uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.