OnePlus 6 Android P Beta 2 yenilikleri ile daha güçlü bir hale geldi. OnePlus 6 akıllı cihaz sahiplerini Androip P’nin kullanışlı yenilikleri oldukça sevindirecek.

OnePlus 6 Android P Beta 2

OnePlus 6 Android P Beta 2 Yenilikleri Neler?

OnePlus 6, Android P Beta 2 güncellemesinin ardından pek çok yeni özellik ile buluştu. Üstelik mevcut bazı hatalar da düzeltildi.

Yüz tanıma teknolojisinden kaynaklanan sorunlar son sürüm ile tarihe karışacak. Artık yüzünüzle kilit açarken sorun yaşamaz hale geleceksiniz.

Gelen özellikler ile hataların çözümü bununla sınırlı değil. Kamera dengesi nedeniyle yaşanan sorunlar da çözülüyor. Ayrıca Google Lens, kamera uygulamasına eklendi bu sayede daha kullanışlı ve kaliteli bir kullanım sunulmuş oldu.

Bir yenilik de OXygen OS özellikleri için geliyor. Artık kullanıcılar kendi sistem kullanıcı arayüzü renklerini seçebilecek. Bu da daha çok kişisellik için alan yaratacak. Önceden kullanıcılar yalnızca ön tanımlı renklerden birini seçebiliyordu. Bu da kısıtlılık anlamına geliyordu.

Ancak yeni güncelleme ile bu kısıtlılık durumuna son verildi. Kullanıcılar arayüzü ekranını diledikleri gibi kişiselleştirebilecek.

OnePlus 6 Android P Beta 2

Ekran Çıkıntısına Çözüm

Kullanıcılar ekran çıkıntısından çok rahatsızdı. OnePlus bu sorun için de bir çözüm buldu. Son güncelleme ile çıkıntıyı gizlemek mümkün hale gelecek.

Tam ekran hareket özellikleri de daha güçlenecek. Uygulama uyumluluğu sorunları da büyük oranda telafi edilecek. Bu arada Ambient Display özelliği de cihaza kazandırıldı. Görüldüğü gibi son yenilikler cihazı adeta bambaşka bir boyuta taşıyor.

Yeniliklerden faydalanmak için OnePlus 6 Android P Beta 2 güncellemesinin yapılması gerekiyor. Ancak uzmanlar beta sürümlerinin de bazı riskler barındırdığının altını çiziyor. Bu nedenle test sürüm sonrasında sunulacak yeni sürümü beklemek de kullanıcıların avantajına olabilir. Ancak güncellemeleri vakit kaybetmeden deneyimlemek isteyen kullanıcılar hemen beta sürümünü yükleyebilir.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.