OnePlus 6 yerine gelecek olan OnePlus 6T yaklaşık 2 hafta sonra tanıtılarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Teknoloji ve akıllı telefon sektöründe önemli bir yere sahip olan Çin tarafından üretilen telefon, Çin’de ve Avrupa’da pek çok ülkede başarılı satış grafiklerine sahip olarak büyük bir başarıya imza attı.

OnePlus 6

Fiyat ver performans karşılaştırmasına göre bir çok kullanıcı ve otorite tarafından beğenilen telefon kullanıcılarına sunduğu özellikleri ile göz dolduruyor.

Galaxy S9 ile arasında yaklaşık 130 dolar kadar bir fark bulunuyor. Çentikli tasarım artık pek tercih edilmese de bu tür tasarıma sahip olan cihaz beğeni kazanmış durumda, kendi ara birim programlarını mümkün olduğu kadar Android içine gömmekten kaçınan firma böylelikle akıcı, stabil, hızlı ve performanslı bir işletim sistemine sahip.

Günümüzde 3.5 mm’lik kulaklık girişi artık ek bir özellik olarak sunuluyor, OnePlus 6‘nın kulaklık girişi ile gelmesi de beğenilen yönleri arasında. Az ışıkta düşük performanslı kamera ve rakiplerine karşı daha az dayanıklı bir yapıya olması ise cihazın eleştirilen yanları. Özellikleri ile beğenilen OnePlus 6 stoklarını yenilememe kararı aldı çünkü yeni amiral gemisi olan OnePlus 6T çok yakında karşımıza çıkacak.

OnePlus 6

OnePlus 6 Gidiyor, Yeni Amiral Gemisi Geliyor

Resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre telefonun stokları birçok Avrupa ülkesinde tükenmiş durumda. Firma aldığı kararla stokları yenilemiyor, OnePlus 6 raflardan yavaş yavaş kaldırılıyor. Stokları tükenmeyen ülkelerin elinde ise OnePlus 6’nın belirli modelleri bulunuyor, sadece Hollanda’da bütün modelleri hala satışta bulunuyor.

Ülkemizde resmi olarak bir distribütörü ya da dağıtımcısı olmayan OnePlus 6 3. parti ithalatçılar aracılığı ile ülkemizde de satılmakta. Firmanın baz modeli olan OnePlus 6’nın ülkemizdeki satış fiyatı 3900 TL’den başlıyor.  OnePlus 6’nın yerine gelecek olan ve yakın zamanda lansman etkinliği düzenlenecek olan OnePlus 6T’nin 4000-4500 TL arasında bir satış fiyatına sahip olması bekleniyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.