Ana Sayfa İncelemeler iPhone X’in Fark Yaratan 7 Özelliği

iPhone X’in Fark Yaratan 7 Özelliği

0
1578
iPhone X

Apple geçtiğimiz günlerde, 10. yıla özel olarak hazırladığı Apple Özel Etkinliği’ni düzenledi. Etkinlikte iPhone serisinin en çok merak edilen ve Android amiral gemisi telefonlardan farklı özellikleri olan iPhone X tanıtıldı. Apple Park Steve Jobs Theatre’da gerçekleştirilen etkinliğin sonuna doğru tanıtılan telefonun özelliklerinden en çok göze çarpan kısmı, senelerdir Apple’dan beklenen tasarım değişikliği oldu.

OLEG ekranı HDR destekli olarak dizayn edilmiş ve bunun yanında üç boyutlu yüz tarama sistemi yani Face ID, Touch ID yerine tercih edilmiş. Kablosuz şarj özelliği ile desteklenen iPhone X, daha şimdiden kullanıcıların desteğini almaya başladı. Lansmanda iPhone 8 ve 8 Plus ardından tanıtılan iPhone X, iPhone 8’in neden aceleye getirildiğinin bir cevabı niteliğinde oldu. iPhone X özelliklerine bakıldığında iPhone 8 ve 8 Plus’ın, birer hazırlık aşaması olduğunu anlayabiliyoruz. Apple getireceği iddialı yenilikler için yatırım yapmaktan çekinmeyen gerçek bir marka. Şimdi gelelim iPhone X özelliklerine…

Önceki

1. Face ID (Üç Boyutlu Yüz Tarama)

Yüz tarama sisteminin senelerdir Android cihazlarda kullanıldığı biliniyor; fakat iPhone X ile bizlere tanıtılan Face ID, çok daha güvenilir ve pratik görünüyor. Biyometrik kimlik doğrulama sistemi sayesinde fotoğraf ya da maske ile kandırılamayan bir sistem geliştirilmiş. 30 binin üzerinde noktayı analiz ederek güvenli giriş sağlıyor. Yapay öğrenme teknolojisi sayesinde, ıslak da olsanız tanıma sistemi işliyor. Üç boyutlu yüz tarama sistemi, Touch ID özelliğini şimdiden gerilerde bıraktı.

Önceki
Okan Milli
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.