Akıllı cihazların çıkışından itibaren iki ayrı şekilde sunulan ve dünyadaki her akıllı cihaz kullanıcısını bu iki yazılım firmasını kullandırmaya iten Google Android ve iOS uygulamaları kullanıcılar için vazgeçilmez bir nitelik taşıyor.

Apple firmasının kullanmakta olduğu ve iPhone, iPod ve iPad cihazlarında yer alan iOS yazılım sistemi kullanıcılarının yıllardan beri aşina olduğu güncellemelerle birlikte cihazlara ekleniyor. Aynı durumda Google Android işletim sistemini kullanan pek çok akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına da belirli dönemlerde güncelleme gönderilerek cihazın yükseltilmesi sağlanıyor.

Ancak bazı dönemlerde kullanılmayan diğer işletim sisteminde çıkan bir uygulama kullanılabilme isteği de kullanıcılarda uyandırabiliyor. Örneğin Google Android işletim sistemini kullanıyor ancak iOS uygulamaları olan pek çok özelliğin de cihazınızda yer almasını istiyorsanız bunun bir çözümü mevcut.

iOS Uygulamalarını Android Cihazda Çalıştırma

  1. Appetize.io

Android işletim sistemli cihazlarda iOS işletim sistemi uygulamalarından birini çalıştırmanın en kolay yollarından bir tanesi Appetize.io adresini telefon tarayıcısından ziyaret etmektir. Bu site ziyaret edildikten sonra Android cihazınızda sanki bir iOS işletim sistemi varmış gibi işlem yapabilmeniz mümkün olacak.

Tarayıcınız üzerinden verilen siteyi ziyaret ettiğinizde ekranda karşınıza gelecek olan “Tıkla Oynat” butonuna tıklamanız gerekir. Ardından iOS işletim sistemine sahip görününürlükte olan cihazınız üzerinden dilediğiniz uygulamayı cihazınıza yükleyebilme ve çalıştırabilme imkanına sahip olacaksınız.

  1. iOS Emulator Apps

Bir diğer uygulama çalıştırma yöntemi ise, iOS Emulator Apps uygulamasıdır. Bu uygulamanın Android işletim sistemli cihazınızda çalışabilmesi için minimum 512 MB alanlı RAM’in mevcut bulunması gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip olan cihazınızın güncel sürümünün 2.3 ve üzerinde bulunması gerekir. Son olarak da uygulamanın kaplayacağı 60 MB’lık depolama alanının cihaz içerisinde yer alması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra iOS görünümlü bir cihaza sahip olacak ve istediğiniz uygulamayı Andorid işletim sistemli cihazınızda çalıştırabileceksiniz. Bu uygulamayı web tarayıcınız üzerinden bularak .apk uzantısı şeklinde indirdikten sonra cihazınıza kurulum işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu kurulumu gerçekleştirmeniz için Android işletim sistemli cihazınızın “Ayarlar” bölümünde yer almakta olan “Bilinmeyen kaynaklara izin ver” kısmını açık tutmanız gerekir. İndirdiğiniz dosyanın kurulum işlemi bittikten sonra AIO Downloader uygulamasının cihazınıza yüklendiğini göreceksiniz. Bu uygulamanın içine girerek çalıştırmanız gerekecektir. Çalıştırma işleminden sonra dilediğiniz iOS uygulamasını cihazınıza indirmeniz mümkün hale gelecektir.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.