İsviçre’nin Nyon kentinden hepinize iyi günler sevgili okurlarım, canlarım. Bugün Şampiyonlar Ligi’nde kura çekimimiz olacak. Diye söze girmek Infantino’nun yaptığı gibi emekli olmuş efsane futbolcuları sahneye çağırmak isterdim. O alanda bulunmak her futbolseverin hayalidir kesinlikle ama konumuz şu an bu değil. Online Soccer Manager Şampiyonlar Ligi sisteminde değişikliğe gitti. Arkadaşlarımla bu oyuna ayırdığım süreler içerisinde herkesin aklına hep bir soru vardı: ”Kadromuz neden devam etmiyor, Şampiyonlar Ligi’ne neden gidemiyoruz?”.

Artık gidebiliyoruz 🙂

Online Soccer Manager Şampiyonlar Ligi 

Daha önceki Online Soccer Manager yazılarımı muhtemelen okumuşsunuzdur. Uzun zamandır Şampiyonlar Ligi’nin gelmesini bekliyorduk. Avrupa’nın en büyük kupasını müzemize götürmek, uluslararası sükse yapmak,ülkemiz dışı takımları dize getirmek herkesin istediği şeydi. Evet, bunu yaptılar. Şampiyonlar Ligi’ni bir turnuva modu olarak getirdiler, zaten bunu da sizlere yazmıştım. Soru şuydu: ”Şampiyonlar Ligi sistemi neden günümüzdeki gibi değil, neden yönettiğimiz takımla şampiyon olunca Şampiyonlar Ligi’ne gidemiyoruz?”

Herkes bu sorunun cevabını istiyor ve Şampiyonlar Ligi sisteminin oyuna adapte edilmesini bekliyorken dualarımız karşılığını buldu. Online Soccer Manager’de artık Şampiyonlar Ligi sistemi bildiğimiz gibi. Avrupa’nın en büyük liglerinden şampiyon olarak çıkarsanız oyunun algoritmasının atadığı bir Şampiyonlar Ligi’ne katılıyorsunuz. Hem de şampiyon olduğunuz takım ve tamamen sizin kadronuzla.

Şampiyonlar Ligi’nde gene aynı şekilde bir hazırlık süreci var. Bu noktada da her şey aynı, transfer yapabiliyor, stadyum geliştirebiliyorsunuz. Günümüz futbolunda olduğu gibi takımlar arası gün dengelerinde makasın açılmış olduğunu görebiliyorsunuz. Oyunun algoritması demişken sizin Şampiyonlar Ligi’nize birden fazla aynı takım gelebiliyor. Mesela benim ligimde 3 tane Manchester City var ama tabii ki 3 takım da birbirinden farklı.

Online Soccer Manager Yeni Etkinlik: Efsane Oyuncular

Oyuna Şampiyonlar Ligi güncellemesinden sonra da yenilikler gelmeye devam ediyor. Şimdi anlatacağım yenilik de gerçekten çok güzel olmuş. Eski, emekli olmuş efsane oyunculara olan tutkumuzu birazcık olsun bastırabiliyoruz.

Oyunda yapılan hafta sonu etkinliklerinde -eğer ki o hafta denk gelirse- artık emekli olmuş efsane oyuncuları kadromuza katabileceğiz. Sol Campbell, Peter Schmeichel, Francesco Totti, Eric Cantona, Javier Zannetti, Michael Ballack, Kenny Dalglish gibi efsaneleri kadromuza katabilecek, geçmiş yılları yad edebileceğiz.

Oyunda bu tür efsane oyuncuları birkaç kez aldım ve oynattım. Gerçekten oyuna büyük tat ve katkı sağlıyorlar. Oyuncular gerçekten sanki ”bufflanmış” gibi. Forvetlerin gol atmadıkları maç yok, geride oynayanlar ise 7.5 dereceden aşağı oynamıyorlar.

Online Soccer Manager Şampiyonlar Ligi

Tabii bu güzellikleri nasıl takıma katıyor ve katkı alabiliyorsak almak için de küçük bir zorluğumuz var. Efsane oyuncular, normal oyuncular gibi 1 oyun altı ve bonservis bedelleri ile değil, bonservis bedelleri + 100 oyun altını ile alınabiliyor, haberiniz olsun.

‎Online Soccer Manager (OSM)
‎Online Soccer Manager (OSM)
OSM 23/24 - Futbol oyunu
OSM 23/24 - Futbol oyunu
Developer: Gamebasics BV
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.