Evet sizlere daha önce Online Soccer Manager’dan bahsetmiştim. Sonrasında menajerlik oyunları listemde de yer vermiştim. Yeni Online Soccer Manager güncellemesi geldi!

Yeni turnuva modları geldi ve OSM Stüdyoları da güncellendi. Eskisi gibi ekmek kafalı sunucular değil eli yüzü düzgün sunucular stüdyolardaki yerlerini aldı. Maç sonrası yorumları ise değişmedi. Erman hocam görevden alındı, yerine yeni bir sunucu ablamız geldi.

Online Soccer Manager Güncellemesi: Stüdyo Yenilendi! 

OSM uzun zamandır bir yenilik bekliyordu. Evet, kadrolar, takımlar, yeni turnuvalar sürekli gelişim gösteriyor. Oyuncuların güçleri de sezon boyunca yaşlarına ve performanslarına göre değişiyordu.

Fakat oyunun arayüzü için değişiklikler gerçekten çok az yapılıyor. Görünüş açısından çok aşina olduğumuz arayüzün artık değişmesi gerekiyordu. Online Soccer Manager stüdyolarının diğer menajer oyunlarına göre yeri çok başka. Maç sonlarındaki yorumlar bize çok büyük tüyolar veriyor. Taktiklerimizi, duran top kullanıcılarımız için doğru kararı verip vermediğimizi analiz ediyorlar.

Fakat Online Soccer Manager Stüdyolarının sunucularının değişmesi, yapılan yorumların değiştiği anlamına gelmiyor.

Online Soccer Manager Güncellemesi: Yeni Antrenörler Geldi! 

Sadece OSM stüdyoları değil antrenörlerimiz de yenilendi. Yeni görünümleri ile eskilere nazaran daha bir profesyonel direktör gibi gözüküyorlar. Zaten olması gereken de bu şekilde antrenör görünümleri yerleştirmekti. Stüdyoları değiştirelim fikrini ortaya koyarken antrenörleri de değiştirelim bari demiş olabilirler.

Sadece antrenörlerin görünümleri değişti, antrenmana çıkan oyuncularınızın güçlerindeki potansiyel artış oranı ise değişmedi. Yükselme olasılığı halen antrenman kampınızın seviyesini yükseltmeniz ile doğru orantılı şekilde artıyor.

Online Soccer Manager GüncellemesiOyun Modu: Şampiyonlar Ligi

Aslında Şampiyonlar Ligi oyunda yeni değil. Epeydir bulunan bir şampiyona fakat bahsetmek istediğim konu çok başka.

Günümüzde Şampiyonlar Ligi’nde olduğu gibi takımımız grup aşamasından başlıyor. Grupta ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura yükseliyor ve finale kadar kalabilen ve maçı kazanan ekip Şampiyonlar Ligi şampiyonu oluyor. Buraya kadar hiç bir sorun yok.

Fakat gruptan çıktıktan sonraki turlarda olması gereken yapı: Rövanşlı maç sistemi. Gruptan çıktıktan sonra finale kadar giden aşamada takımlar bir kez evinde bir kez de deplasmanda maç yapması gerekirken oyunda bu özellik yok. Tek maçlı eleme usulü kullanılmış.

Yorumlarda okuduğuma göre yıllardır bu oyunu oynayan oyuncular bu durumdan epey şikayetçi. Gerekli bildirimleri yapımcılara yollamışlar. Umarım bir an önce düzelir. Çünkü gerçekten Şampiyonlar Ligi’nin zevki rövanşlı maçlarda yatıyor.

‎Online Soccer Manager (OSM)
‎Online Soccer Manager (OSM)
OSM 23/24 - Futbol oyunu
OSM 23/24 - Futbol oyunu
Developer: Gamebasics BV
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.