Project Cars mobil platfromlarda yerini almaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi oyun son birkaç yıldır fırtına gibi esiyor. Bu da mobil uyarlanmasını zorunlu hale getirdi.

Project Cars Mobil

Project Cars Mobil Dünyanın Yeni Oyunu

PC ve konsollarda oynanan ve çok sevilen oyun şimdi hem Android hem de iOS cihazlar için mobilde de yerini alacak.

Slightly Made Studios ve Bandai Namco’nun sunduğu oyun, yarış tutkunlarına olabildiğince gerçekçi bir deneyim sunuyor. Bu iddiasını da konsollarda büyük bir başarı ile gerçekleştiriyor. Şimdi de Slightly Made Studios şirketi GAMEVIL ile ortaklık kurmaya karar verdi. Böylece Project Cars oyunu mobil cihazlar için hazırlanacak.

Oyunun bir de Project Cars 2 adında bir devam oyunu bulunuyor. Mobil dünyada ise oyunun adının Project Cars Go olacağı açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Slightly Mad Studios CEO’su Ian Bell, “GAMEVIL ile beraber Project Cars Go, oyuncuları sürücü koltuğuna oturtuyor ve adrenalin kaynağı yarış oyununu tamamen yeni bir şekilde deneyimleme imkanı sunuyor” dedi.

Project Cars Mobil

Oyun Konsollardaki Gibi Gerçekçi Olacak mı?

Adeta oyunun içinde ve yarışın ortasında hissetmemizi sağlayan gerçekçilik Project Cars’ın bu denli sevilmesinin de en büyük sebebi. Devam oyununda da benzer bir başarı gösteren ve oyun tutkunlarını bağımlı hale getiren Project Cars, mobilde de benzer başarıyı gösterebilecek mi merak konusu.

Ancak tahminler elbette mobil oyunun PC ve konsollardaki gibi gerçekçi olamayacağı yönünde. Yine de sonraki süreçlerde daha başarılı çalışmalara imza atılmasının önünde de hiçbir engel yok.

Merak edilen bir diğer konu ise oyunun ne zaman yayınlanacağı. Bu konuda net bir tarihin verilmediğini belirtelim. Yani bu harika oyunu mobilden oynayabilmemiz için biraz daha beklememiz gerekecek. Oyunun yayın tarihi önümüzdeki aylarda netlik kazanacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.