Ana Sayfa İncelemeler Android’in Çok Sevilecek 10 Özelliği

Android’in Çok Sevilecek 10 Özelliği

0
462
Android'in Sevilen Özellikleri

Android, kullanım açısından oldukça özgür bir mecra. Ancak Android’in kullanıcılara sunduğu ve birçok kullanıcının henüz keşfetmediği birçok özelliği var. Bu özelliklerin bazıları, basit düzeyde veya detay niteliğinde olabiliyor; ancak bazıları, kullanıcıların tam da istediği uygulamayı temsil ediyor. Bu yazımızda Android’in fazla bilinmeyen, ancak çok işe yarayan 10 özelliğini ele aldık.

Önceki

1. Ekran Kilitliyken Sesli Arama Özelliği

Bütün Android cihazlara Google sesli arama özelliği stok şeklinde yüklenir. Ancak bu özelliğin, kullanıcı tarafından aktif edilmesi gerekir. Eğer Google’ın sesli arama özelliği aktif edilmek istenirse, telefonun ayarlar bölümünden Google ayarlarına gidilmesi ve ses ayarlarından ‘Ok Google’ sekmesine girilmesi gereklidir. Bu kısımda telefon, sesin tanınması için sizden birkaç adımı daha tamamlamanızı ister.

Fakat yapılması gerekenler bununla bitmiyor. Bazı telefonlar onaya izin vermese bile, istenirse Google sesli arama özelliği ‘her zaman aktif’ şeklinde de işaretlenebilir. Böylelikle telefon kilitliyken de ‘ok Google’ dendiği zaman sesli arama özelliği aktif edilmiş olur.

Önceki
Damla Özdemir
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.