PS Store Türkiye kullanıcılarını üzdü. Dövizde yaşanan hızlı artışın özellikle fiyatı dolara endeksli ithal ürünleri etkilediği ve bu nedenle de oyun fiyatlarının arttığı görülmekte. Konsoldan oyun oynamayı tercih edenler bu fiyat artışlarından daha çok etkileneceğe benziyor.

PS Store

PS Store Marvel’s Spider Man ile Başladı

Fiyat artışlarından ilk etkilenen oyun 7 Eylül 2018’de piyasaya sürülür sürülmez iyi bir satış grafiği yakalayan ve Playstation 4’e özel (PS4 exclusive) olarak çıkarılan Marvel’s Spider Man oldu.

Çıkış yaptığı ilk üç günde 3.3 milyonluk satış yapma başarısı göstererek bu alanda PlayStation 4 rekoru kıran ve oyunun fiyatı 299 TL’den 469 TL’ye çıktığında oyunseverler bunun bu oyunla sınırlı olacağını düşünüyordu.

Artış Bununla Sınırlı Kalmadı !

Görünen o ki Playstation Store’daki artışlar devam edecek. Zira Mart 2019’da çıkış yapacağı açıklanan Sekiro: Shadows Die Twice oyunun ön sipariş fiyatının 284 TL’den 469 TL’ye çıktı. Sekiro, daha önce Dark Souls serisi ve Bloodborne oyunlarıyla ‘souls-burn’  olarak tabir edilen ayrı bir oyun türünü oyunseverlerle buluşturdu. Oyun From Software firması tarafından hazırlanıyor ve PS4 sahiplerinin merakla beklediği bir yapım.

Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 4’ün ön sipariş fiyatı da zamdan etkilenerek 469 TL oldu. Black Ops 4 tek kişilik senaryo içermediği ve sadece online oynayanlara hitap ettiği düşünüldüğünde bu fiyatın satışları nasıl etkileyeceği merak konusu.

PS Store

PlayStation Plus Fiyatına da Zam Gelebilir

PlayStation kullanıcıları Plus servisine de zam gelmesinden endişeli. PlayStation’da online oynamak için Plus servisine abone olmak gerekiyor ve bunun maliyeti de şu anda yıllık 180 TL. Online oyun oynamanın yanında her ay iki oyunu ücretsiz indirme imkanı veren Playstation Plus servisinin zamlardan etkilenip etkilenmeyeceği ilerde belli olacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.