Instagram Uygulama içi Satın Alma özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Bilindiği gibi Facebook, bünyesindeki uygulamalardan gelir elde etmeyi oldukça iyi bilen bir şirket. Son dönemlerde yükselişi aralıksız süren Instagram da bu hamle ile ticarete uygun hale getirilecek.

Instagram Uygulama içi Satın Alma

Instagram Uygulama içi Satın Alma Özelliği Hakkında

Facebook’un uygulama içi satın alma özelliğini WhatsApp Business, Facebook Marketplace’den sonra şimdi de Instagram için hayata geçirmesi planlanıyor. Böylece Instagram’ın ticari kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Aslında Instagram Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de bulunan bazı kullanıcılar için özelliği çoktan yayına aldı. Özellik henüz global değil. Ancak global olduğunda, ticari işletmeler uygulama üzerinden ürün ve hizmet satışı yapabilecekler.

Instagram Uygulama içi Satın Alma

Özellik Neler Getirecek?

Instagram’ın bu yeni özelliği kullanıcıları nasıl etkileyecek, neler getirecek birlikte inceleyelim. Uygulamayı kullanmak için yapılması gereken birkaç küçük adım bulunuyor.

Öncelikle Instagram’ı ticari amaçla kullanmak isteyen kullanıcılar hesaplarına bir banka hesabı tanımlayacaklar. Bu sayfa kurumsal olacak ve paylaşılan ürünün satışıyla alakalı bilgiler kaydedilebilecek. Örneğin ürünün fiyatı ve özellikleri belirtilebilecek.

Tüketici alışveriş yapmak istediğinde ne olacak peki? Satın almak isteyen kullanıcı banka hesap kartını yada kredi kartını yalnızca bir kereye mahsus olmak üzere Instagram profiline tanımlatacak. Böylece diğer alışverişlerinde ödeme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek.

Bilgilerin güvenliği için de Instagram iki faktörlü güvenlik koruması olacağının altını çiziyor. Böylece olası aksiliklerin önlenmesi hedefleniyor.

Rezervasyon Seçeneği de Geliyor

Uygulama içi satın almalar, yalnızca ürün satışında değil, hizmet satışında da kullanılacak yöntemlerden biri haline getirilecek. Özellikle bazı belli başlı sektörler için rezervasyon seçeneği de bulunacak. Bir otel, kuaför veya restoran işletmesi de Instagram’daki kurumsal sayfasından rezervasyon alabilecek. Aktif rol oynayacak.

Bu da Instagram’ın yeni özelliği ile pek çok kurumsal şirket için cezbedici bir merkez haline gelmesini sağlayacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.