Facebook yeni insanlar ile tanışmamızı sağlayacak bir özelliği test etmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde test edilen özellik sayesinde daha fazla insana ulaşabileceksiniz.

Facebook Yeni İnsanlar

Facebook Yeni İnsanlar ile Tanıştıracak

Facebook, milyonlarca insanı barındıran güçlü bir sosyal ağ. Bu gücü şimdilerde yeni insanlarla tanışmamız ve hatta dost olabilmemiz için kullanmayı planlayan dev şirket, yeni bir özelliği test ediyor.

Mevcut arkadaşlarınız ve aileniz dışında ekstra birileriyle tanışmak ve hatta arkadaş olmak isterseniz bu özellik tam size göre! Yeni özellik sayesinde ortak ilgi alanlarına sahip insanlar bir araya gelebilecek.

Bunun dışında arkadaşlarınızın paylaşımlarını beğenen veya yorum yapan kullanıcıları da arkadaş olarak eklemeniz için Facebook önerecek.

Facebook Yeni İnsanlar

Yeni Bağlantılar Kurabileceksiniz

Ortak özelliklerin bulunması, ortak arkadaşların var olması, Facebook’un o kişileri size önermesi için yeterli olacak. Şimdilik sınırlı bir kitle üzerinde test edilen özellik, başarılı olursa tüm Facebook kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

Facebook, monotonlaşan haber akışlarından şikayetçi; çünkü pek çok kullanıcı bu yüzden hesabını kapatıyor veya donduruyor. Bu durumdan hayli rahatsız olan şirket, yeniliklerin peşinde.

Yabancılar ile iletişim kurmanızı sağlayarak sosyal ağınızı yeniden renklendirmeyi amaçlayan Faceboo,k bu sayede kullanıcı trafiğini de artırmayı amaçlıyor. Elbette yabancılar ile iletişim kuracak olmak, kullanıcılar adına da son derece sevindirici. Bu sayede yeni insanlarla tanışmak ve güçlü ilişkiler kurmak, hiç olmadığı kadar kolaylaşacak.

Konuyla ilgili bir açıklama da Facebook’tan geldi. Söz konusu açıklamada; “Ortak olarak paylaşılan şeyleri bilmek, insanların bağlantı kurmasına yardımcı olmakta. Arkadaşlık yapmadığınız kişilerden gelen yorumların üzerinde görünecek, ancak ortak bir noktaya sahip olabileceğinizi tespit edebilecek etiketler eklemeyi test ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Henüz test aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıcı ile buluşacağı bilinmiyor. Ancak önümüzdeki süreçte, özellik ile ilgili daha çok haber duyacağımıza kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.