Beş kameralı Nokia 9, söylentilere göre Nokia 808 Pure Viev modelin bir devamı niteliğinde olacak. Ağustos ayı içerisinde Nokia’ya ya özel olan PrueView pantentini HMD Global almıştı. Bu özellik uzun süreden bu yana Microsoft’un elinde bulunuyor idi. Yeniden Nokia’ya döneceği açıklanan PureView teknolojisinin bir sonraki amiral gemisinde yer alacağı gelen sızıntılar arasında yer alıyor. Peki Nokia 9 beş kamera özelliği nasıl olacak?

Beş kameralı Nokia 9

Beş Kameralı Nokia 9 HMD Kamera Özellikleri 

HMD Global’in yeni amiral gemisi kamera özellikleri ile öne çıkacağı paylaşılan raporlarda öne çıkıyor. Yeni gelecek olan modelin Nokia 808 PureView modelinin devamı niteliğinde olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu yeni amiral gemisinde beş arka kamera kurulumu kullanıcıları karşılayacak. Bir önceki modelde olduğu gibi Zeiss lenslerine sahip olacağı da yapılan açıklamalarda yer alıyor.

Ancak bu amiral gemisini tanımak için 2019 yılını beklemeniz gerekecek. Çünkü gelen raporlarda Nokia 9’un 2019 yılı içerisinde tanıtılacağı görülüyor.

Ekrana Entegre Parmak İzi Okuyucusu

Gelen bilgiler arasında bu yeni amiral gemisinin ekrana entegre parmak izi okuyucusuna sahip olacağı da görülüyor. Snapdragon 845 işlemcisi ile oldukça yüksek bir performans sunması da beklenen bu amiral gemisi ile Nokia gönülleri fetih edecek gibi görülüyor.

Yeni sızdırılan raporlar ile gün yüzüne çıkan yeni amiral gemisi, Android Pie ile kutudan çıkacağı öngörülüyor. Bu modelin önümüzdeki yıl resmiyet kazanması da beklentiler arasında yer alıyor.

HDM Global bu söylentiler hakkında resmi bir açıklama yapmamıştı. Ancak yetkililerin ilerleyen günlerde bu yeni amiral gemisi hakkında daha detaylı bilgiler vermesi öngörülüyor. Kamera özellikleri ile piyasada yer alması beklenen bu yeni amiral gemisi modelin özellikle fotoğraf tutkunları için profesyonel kullanımları olacağı söylenebilir.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.