Android Pie Güncellemesi bazı söylentilere göre 2019 Ocak ayında kullanıcıların mobil cihazlarına ulaşacak gibi duruyor.

Android Pie güncellemesiyle başta Samsung’un amiral gemileri olan Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy 9 için var olan özelliklerde değişiklik olacak. Ayrıca yeni özellikler de eklenecek.

Yaklaşık bir ay kadar önce çıkan haberlere göre Android Pie güncelleme testlerine başlayan Samsung için yazılım güncellemeleri konusunda en iyi şirket demek biraz zor olacak. Bunun nedeni ise şirketin Android işletim sistemi üzerine geliştirdiği kullanıcı arayüzlerinin bir işletim sistemi ağırlığında olması.

Android Pie

Android Pie Güncellemesi Değişiklikleri

Samsung Android Pie güncellemesi için kesinleşmiş bir tarih vermese de gelecek değişiklikler ile ilgili bazı ipuçları mevcut.

Yeni büyük güncelleme ile Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’da mevcut olan bazı özellikler bir alt segment sınıf olan Galaxy Note 8 gibi cihazlarda da kullanılabilecek. Örnek vermek gerekirse kaydırarak yazma işlemi sırasında kullanılan rakamlardan sonra boşluk bırakma özelliği gibi.

Çift sim kartlı modellerde kullanılan ikinci kart için de VoLTE ve VoWiFi özellikleri desteklenerek, ikinci sim kart ile yapılan görüşmelerin de ses kalitesi artacak. Arama çevirmesi yapılan zamanda bağlanırken bekleme süresi kısalacak ve yapılan görüşmeler sırasında dış ses ve gürültüler minimalize edilecek. Aynı zamanda telefon hattının çekmediği durumlarda da internet hattı üzerinde görüşme imkanı olacak.

Android Pie

Ayrıca Android Pie ses kayıt programları gibi telefon ile gelen bazı uygulamaların da iyileştirilmesini sağlayacak. Yeni gelecek olan güncelleme ile galeri uygulamasında da değişiklikler olacak gibi gözüküyor.

Kullanıcıların videolarına daha kolay ulaşmalarını sağlayan güncelleme ile aynı zamanda doğrudan kameradan başlatılan kamera uygulaması sonucu bütün resimleri gösterme hatası da bu güncelleme ile ortadan kaldırılacak. Yeni güncellemenin kameraya da yeni özellikler getireceği dile getiriliyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.