Yeni bir davranışı alışkanlık haline getirmek her zaman çok kolay olmayabiliyor. Özellikle günün stresinden sıyrılıp sağlıklı aktivitelere zaman ayırabilmek ve de bunu alışkanlık haline getirebilmek, son derece emek isteyen bir süreç. Neyse ki mobil uygulama geliştiricileri, bu alanda da kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alıyor ve çeşitli aktiviteleri anımsatabilen pek çok pratik uygulama geliştiriyor. Bunlardan biri de basit bir kullanıma ve faydalı işlevlere sahip olan HabitMinder.

Dijital bir ajanda ve daha fazlası olabilen HabitMinder, sağlıklı bir yaşam adına benimsenmesi gereken hedeflerin yer aldığı bir mobil uygulama. Siz de sağlıklı alışkanlıklar kazanmak istiyorsanız, mobil cihazlarınızda bulundurmanızda fayda olan bu uygulamanın dikkat çeken detaylarına göz atabilirsiniz.

HabitMinder

HabitMinder Nasıl Çalışıyor?

HabitMinder uygulaması, kullanıcılarının sağlıklı alışkanlıklar edinmelerini ve bu alışkanlıklara aynı şekilde devam etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Uygulama üzerinden kendiniz için daha fazla su içmek veya meditasyon yapmak gibi çeşitli sağlık hedefleri belirleyebilirsiniz. İçeriğinde 50’den fazla önceden tanımlanmış alışkanlıklardan oluşan bir liste barındıran uygulama, ayrıca kendi kişiselleştirilmiş hedeflerinizi ekleme imkanı da sunuyor.

Oldukça sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan uygulamada her hedef için ayrı bir ekran mevcut. Hedeflerin renk, ikon ve tamamlanma süresi gibi detaylarını ise dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Diğer özelliklerini de istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz uygulama, gün içerisinde hangi oranda gelişme kaydettiğinizi ve hedeflerinize ne kadar yaklaştığınızı takip edebilmenizi mümkün kılıyor.

Uygulama aynı zamanda cihazınıza gün içerisinde bildirimler göndererek, size hedeflerinize ulaşmanız için kalan süreyi hatırlatıyor. Böylece uygulama, sizi sağlıklı aktivitelerinize devam etmeniz için devamlı olarak teşvik ediyor.

HabitMinder 2

Neden HabitMinder?

HabitMinder, günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle sağlıklı bir yaşam biçiminden uzaklaşan kullanıcılar için adeta bir yaşam koçu olma potansiyeline sahip.

Uygulama; yürüyüş, su içme, nefes egzersizleri, spor, uyku, dengeli beslenme gibi kimi zaman ihmal edilen ama sağlığa büyük katkıda bulunan alışkanlıkları edinmeyi kolaylaştırabilir.

iPhone ve Apple Watch gibi iOS işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlarda kullanıma sunulan HabitMinder’ı, dahili Sağlık uygulaması ile de entegre edebilirsiniz. Bu sayede Sağlık uygulamasında kayıtlı verilerinize erişebilen HabitMinder, toplam performansınızı detaylı olarak değerlendiren istatistikler de hazırlayarak aktivitelerinizi gözden geçirme fırsatı tanıyor.

Bunlara ek olarak, uygulamanın ücretsiz versiyonunun 3 hedef ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Uygulamanın aylık olarak ücretlendirilen tam versiyonu ise kullanıcılarına sınırsız hedef koyma olanağı sağlıyor.

Sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyenlerin tercihi HabitMinder uygulamasını, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

‎HabitMinder • Habit Tracker
‎HabitMinder • Habit Tracker

Siz sağlıklı alışkanlıklar edinmek için neler yapıyorsunuz? Bu amaçla kullandığınız mobil uygulamalar var mı? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.