Nokia kablosuz kulaklık ile teknoloji platformlarında yerini alacak. Nokia, Finlandiya’nın en büyük şirketi konumunda.

Android işletim sistemi ile yeniden atak yapan Nokia, zamanında ürettiği efsane telefon modelleri ile konuya ilgi duyan kullanıcıların hafızasında yer etmiş durumda.

Nokia kablosuz kulaklık

Nokia Kablosuz Kulaklık AirPods’a Rakip Oldu!

PureView markasının kullanım haklarını Microsoft Corporation’dan satın alan HMD Global’in,  bu teknolojiyi yeni üretilecek olan Nokia akıllı telefon platformunda kullanılacağı duyurulmuştu.

Nokia, yeni model akıllı telefon modelleri ile yeniden adından söz ettirmeye başladı. Apple AirPods’a rakip olarak piyasaya süreceği kablosuz kulaklıklar ile yeniden gündeme geldi. HMD Global’in yeni üretilecek olan Nokia True Wireless Earbuds V1 için kolları sıvadığı ve sıkı bir çalışma içinde olduğu biliniyor.

Nokia kablosuz kulaklık

Nokia Kablosuz Kulaklık Özellikleri

Yeni üretilen bir çok akıllı telefon Apple’ın da etkisiyle artık üzerinde 3.5 mm jack olmadan üretilmeye başlandı. Bu durum kablosuz kulaklıklar için de büyük bir önem kazanmaya başladı.

Piyasaya ilk sürüldüğünde tepkiler alan hatta alay konusu olan AirPods’ların kaliteli ses, kullanım rahatlığına bağlı olarak satış grafikleri ile büyük bir başarı sağladığı yadsınamaz bir gerçek. Bu durumun farkında olan bir çok akıllı telefon üreticisi gibi Nokia da kablosuz kulaklık için kolları sıvadı.

Nokia kablosuz kulaklığı olan True Wireless Earbuds V1 ne zaman piyasaya süreceği henüz belli değil. Tasarımının nasıl olacağı hakkında da yayınlanmış resmi bir bilgi mevcut yok. Avrupa satış fiyatının 108 Euro olacağı belirtilen True Wireless Earbuds V1 hakkında teknik bir bilgi de mevcut değil.

Spor ve egzersiz odaklı tasarlanacağı söylenen kulaklığın Samsung’un, bir modeli olan Gear Icon X’e çok benzeyen bir tasarıma sahip olacağı konuşuluyor. Yine resmi olmayan bazı kaynaklara göre kulaklığın Google Asistan uyumu ile geleceği söyleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.