iPhone XS ve XS MAX kullanıcıları bazı sorunlar yaşıyor. Apple her yıl kullanıcıların çok seveceği üstün özelliklere sahip yeni cihazlar tanıtıyor. Apple kullanıcıları, Apple marka telefon kullandıktan sonra kolay kolay farklı bir cihaza geçemediklerini Apple’ın en iyisi olduğunu savunuyorlar. Fakat iPhone XS ve XS MAX modellerinde yeni çıkmış olsa da tekniksel bir takım hatalar görünüyor.

iPhone Xs ve Xs Max

iPhone XS ve XS MAX Şarj Problemleri

Akıllı telefonunuz sadece ekran açıkken siz telefonunuzla oynarken şarj olsaydı nasıl olurdu? Evet kulağa ilginç geliyor. Fakat yeni modellerinde ekran karardıktan sonra cihaz kilidi olduktan sonra iPhone şarj etmeyi bırakıyor. Bu sebeple telefon asla şarj olmuyor. Bu çok ciddi bir sorun. iPhone yeni gelecek olan güncellemelerle bu sorunu çözmeyi planlıyor.

LTE Bağlantı Sorunları

Bazı kullanıcıların yeni cihazı kullanma deneyimlerine göre 2018 model iPhone’lar LTE sinyali alma konusunda eski modellere göre daha kötü bir performans sunuyor. Bu sorun şarj problemi kadar önemli görünmese de yine donanımsal bir eksiklik olduğu aşikar. Yeni güncelleme ile bu soruna da iyileştirme gelmesi düşünülüyor.

Kameranın Yüzleri Fazla Pürüzsüzleştirmesi 

Apple’ın yeni özelliğine göre düşük ışıkta çekilen fotoğraflarda yüzdeki kumlanma sorununu çözmesi için bir özellik aktif edildi fakat bu özellik yüzleri kamerada o kadar kötü gösteriyor ki yüzleri neredeyse pürüzsüz olacak kadar yapay gösteriyor. Bu da kullanıcıların hiç sevmediği bir özellik tabi ki. 10.000 TL gibi yüksek bir rakama sahip cihazdan asla beklenmemesi gereken bir durum.

iPhone Xs ve Xs Max

WiFi Hız Sorunları

Bazı kullanıcıların sosyal medya deneyimlerine göre yeni modeller iPhone XS ve XS MAX eski modellerin gerisinde bir performans gösteriyor. iPhone en son yayınladığı iOS güncellemesiyle hız sorununu çözmüştü fakat hala düzeltmesi gereken sorunlar olduğu net olarak görülüyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.