2019/20 senesi itibariyle güncel kadroları ve güncel oyun kurallarını içeren menajerlik oyunları sizler için listelendi. Oyunlar kaliteleri ile kullanıcıların yorumlarına zaten yansımış durumda. Ha keza oynamaya devam ettiğim oyunlar da listenin içerisinde.

Menajerlik oyunları, bildiğiniz üzere kadroların ve taktiklerin oluşturulması gibi çok bilinen özellikler içeriyor. Zaten listedeki her oyunda bu özellikler mevcut. Oyunların her özelliğinden bahsedemeyeceğim -sizleri sıkmamak ve gereksiz ayrıntı vermemek adına- için yazılar daha çok oyunun ayırt edici özelliklerini içerecek.

  • Soccer Menager 2019 – Futbol Menajerlik Oyunu

Oyun sürükleyiciliği açısında gayet iyi grafiklere sahip. 3D maç deneyimi ve 3D oyuncu modelleri ile görselleri çok dikkat çekiyor. İş teklifleri ise gayet detaylı ve geliştirilmiş. Aynı zamanda kullanıcı arayüzleri de çok çeşitli hale getirilmiş.

Oyuncu antrenmanları açısından oyun, derinleştirilmiş ve bir oyuncunun genel statlarını değil birer birer tüm farklı özelliklerini geliştirmeniz gerekiyor. Bu da demek oluyor ki, bir oyuncuyu farklı bölgelerde ”joker oyuncu” olarak tabir edilen bir mevkiye de getirebilirsiniz.

‎Soccer Manager 2019
‎Soccer Manager 2019
Developer: Soccer Manager Ltd
Price: Free+

  • New Star Manager – Menajerlik Oyunları

Menajerlik oyunları içerisinde belki de en dikkat çekici özelliğe sahip olan oyun. Çünkü oyunun hazırlayıcısı Simon Read. Bu adam daha önce New Star Soccer serisinin de yapımcısıydı. Aynı zamanda bu seri ile BAFTA Ödülü aldı. Bu argüman bile sizi oyunun içine çekebilir.

Oyunun bir diğer ana özelliği, teknik direktör olarak oyuncularınız ile birebir iletişime geçebiliyorsunuz. Buna futbol dilinde ”oyuncularla uğraşmak” diyoruz. Bu bağlamda bakarsak maçların devre aralarında soyunma odasına girip bağırabilmek gibi özellikleri var.

‎New Star Manager
‎New Star Manager
New Star Manager
New Star Manager

  • Club Soccer Director 2019

Oyunun ayrıntıları arasında boğulmadan genç oyuncuları gözlemleyen teknik elemanlar ile beraber genç yıldızlar bulabiliyorsunuz. U23 antrenörleri, spor bilimcileri, futbolcu gözlemleyici diye geçen birimlerle alt yapılardan oyuncuları kadronuza katabiliyorsunuz. Menajerlik oyunlarını seven herkesin en çok dikkat ettiği konu da zaten genç oyuncu yetiştirmektir.

Club Soccer Director 2019, size sadece menajerlik yaptırmıyor. Ticari Menajer, Gözlemciler, Antrenörler, Yardımcı Menajer görevlerini de üstleniyorsunuz. Üstlenmek derken bu görevlere sahip teknik bir ekibe sahipsiniz.

‎Club Soccer Director 2019
‎Club Soccer Director 2019
Club Soccer Director 2019
Club Soccer Director 2019

  • Futbol Manager 2019 Mobil 

Futbol Manager,Menajerlik Oyunları güncel futbol kuralları içerisinde olan ”VAR” uygulamasını içeriyor. Goller ya da hakemin verdiği kararlar incelendiğinde aynı şekilde hakem tarafından iptal edilebiliyor.

Diğer bir güzel özellik ise ”Gol anını tekrar oynatma” özelliği. ”Aha bu da gol” dediğiniz pozisyonlarda gollerinizi tekrardan izleyebiliyorsunuz. Taktiksel anlamda golü nasıl attığınızı, bu taktiği tekrar kullanıp kullanamayacağınızı da görebiliyorsunuz.

‎Football Manager 2019 Mobile
‎Football Manager 2019 Mobile
Developer: SEGA
Price: $8.99+
Football Manager 2019 Mobile
Football Manager 2019 Mobile
Developer: SEGA
Price: ₺59,99

Bakabileceğiniz Diğer Menajerlik Oyunları

‎Online Soccer Manager (OSM)
‎Online Soccer Manager (OSM)
Online Soccer Manager 23/24
Online Soccer Manager 23/24

‎9PM Football Managers
‎9PM Football Managers
Developer: UNCOSOFT
Price: Free+
9PM Football Managers - Yılmaz Vural
9PM Football Managers - Yılmaz Vural

Sosyal Lig - Futbol Oyunu
Sosyal Lig - Futbol Oyunu

Dilerseniz bu yazıları da inceleyebilir ve oynayacağınız menajerlik oyunları ya da oyununa karar verebilirsiniz.