İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde eğitim gören bir grup öğrenci, enstitü bünyesindeki Teknopark’ta oyun yazılımları üzerine bir şirket açtı. Dünya üzerinde menajerlik oyunlarının çok fazla oynandığını düşünen öğrenciler yerli bir menajerlik oyunu üretti. 9PM adını verdikleri mobil oyun, spor kategorisinde. Apple App Store’da 4.1 puana sahip oyun, Google Play Store’da ise 4.3 puanda ve 50.000 indirmeyi geçmiş durumda.9PM

9PM Gibi Menajerlik Oyunları Revaçta

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencileri araştırmaları sonucu menajerlik oyunlarının çok fazla oynandığını öğrenmişler. Çıkartıkları sonuçlar da Türklerin menajerlik oyunları oynama sıralamasında ilk basamaklarda yer aldığını göstermiş. Spor kategorisindeki bu menajerlik oyunları çok oynanıyorsa bir tane yerlisini de biz yapalım demişler ve 9PM oyununu çıkartmışlar.

Oyunun en eğlenceli noktası her ne kadar kısa süreli olsa da Yılmaz Vural’a yer verilmesi. Yıllardan beridir istediği o büyük takım hasreti hatta bir basamak üstü Milli Takım Antrenör koltuğu. Günümüzde bunları halen dahi gerçekleştirebilmiş değil ama bir teselli ikramiyesi olarak oyun bu konudan ilerlemiş. Bu arada artık Vural hocama güzel bir görev versinler. 4 büyükler mi olur Milli takım mı bilmiyorum ama adam hak ediyor.

9PM

9PM’de Yılmaz Vural’ın Varisi Olun

Araştırmalarıma göre Yılmaz Vural 22 Ekim 1987’de Türkiye Futbol Federasyonu–A Lisansı Futbol Antrenörlüğü diploması alıyor. Oyunda menajerliğe başladığımız tarih ise 4 Aralık 1987. Vural şampiyonluklar yaşamış, başarılar elde etmiş. Artık kulübünden ayrılmak zorunda çok daha yüksek bir mertebede göreve çağrılıyor.

9PM’de Milli Takım Antrenörlük koltuğu boşa çıkıyor, en büyük aday ise Yılmaz Vural. Vural tabi ki bu teklifi geri çevirmiyor. Teklifi kabul ettikten sonra yapması gereken bir iş de bıraktığı kulübüne vefa borcu olarak bir antrenör önermek. İşte biz de tam bu sırada oyuna dahil oluyoruz. Vural’ın yardımcı teknik direktörü biziz. Vural ”En Doğru Kişi” olarak bizi öneriyor ve görevimiz burada başlıyor.

9PM

9PM’de Takımınızı Baştan Yaratın

9PM’de Vural hocamızdan boşalan antrenörlük koltuğu size verildikten sonra yenilikler yapmanız isteniyor. Kulübünüze isim veriyorsunuz, menajerlik isminizi belirliyorsunuz. Kulübünüzün renklerine karar veriyor, amblemini seçiyor ve formasını tasarlıyorsunuz. 9PM grafik açısından çok göz doldurmasa da oyun kendi mekaniklerini tamamen size bırakmış.

Kurulu bir takım alıp transferler yapıyor, stadyumunuzu geliştiriyor ve oyuncularınızı antrenmana sokabiliyorsunuz. 9PM diğer menajerlik oyunlarına ve daha önce incelediğim OSM uygulamasına da epey benziyor.

9PM

Benim yeni yeni oynamaya başladığım oyun ile ilgili bilgileri bu siteden alabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de 9PM’i indirebilirsiniz.

‎9PM Yılmaz Vural Managers
‎9PM Yılmaz Vural Managers
Developer: UNCOSOFT
Price: Free+
9PM Football Managers - Yılmaz Vural
9PM Football Managers - Yılmaz Vural

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.