Menajerlik oyunlarına olan merakım ve bitmek tükenmek bilmeyen futbolseverliğim, diz menüsküs yırtığım ve çapraz bağlarımın kopması ile yeni bir boyuta evrildi. Futbol sahalarından 2 senedir uzak kalışım ve bu sürecin daha çok uzun süre devam edecek olması da cabası. Bu yıpratıcı süreç dolaylı yoldan futbol ile ilgilenme seviyemi artırdı ve menajerlik oyunlarına olan merakım haliyle fanatikliğim arşa erdi. Daha önce de bir çok menajerlik oyununu sizlere anlatmıştım sırada ise Petrol Ofisi sponsorluğu ile PO Sosyal Lig karşınızda.

PO Sosyal Lig

Sosyal Kelimesinin Hakkını Veren Menajerlik Oyunu

Oyun isminde geçen sosyal kelimesinin tamamen hakkını veriyor.

Takımınızı her hafta ligin son maçının bitiş saati ile önümüzdeki haftanın ilk maçının başlangıç saati aralığında oluşturabilirsiniz. Bu süre içinde gerekli durumlarda (puan hesaplama, güncelleme) sistem yönetim tarafından kapatılabilir ve bu süre içerisinde kadro oluşturamazsınız.

Bitiş ve başlangıç saatlerinden bahsettiğimiz olay tamamen süper lige bağlı. Süper lig maçları saat kaçta başlıyor ise o zaman kaçta bitiyorsa maçlarınız o zaman tamamlanıyor. Ve takımınıza aldığınız oyuncuların tüm değerleri o oyuncunun o hafta gerçek süper ligde nasıl bir performans gösterdiğine göre belirleniyor.

PO Sosyal Lig ‘de iyi oyuncuları seçmek gerçekten bu bağlamda önemli. Fakat bir nokta var; seçtiğiniz oyuncuların parasal değerleri bulunuyor. Bu değerlerin toplamı 75.5 milyon doları geçemiyor. Bu yüzden en iyi oyuncuları alayım derken bazı bölgelere çok kötü transferler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ekonomiyi iyi yönetmek çok önemli.

PO Sosyal Lig Nasıl Oynanır?

Oyunun oynanışı gerçekten çok basit. Oyunu uygulama olarak indirip, kendi takım adınızı oluşturarak oyuna giriş yapıyoruz. Girişten sonra oyun bizden bir kadro kurmamızı istiyor, 11 as oyuncu ve 4 yedek ile kadromuzu tamamlamamız gerekiyor. Aynı zamanda oynayacağınız formasyona göre oyuncu almak bu aşamada çok önemli. Kadronuzu tamamladığınızı düşünüyorsanız bu aşamayı geçmek için kaptanı da seçmek zorundasınız.

Her hafta bitiminde kadronuzu güncellemelisiniz ki bu size ekstra sıralama puanı kazandıracaktır. Her değiştirdiğiniz kadro başına 5 puan alarak ana tabloda ilerleyebilirsiniz. Eğer ki kadro değişikliği yapmazsanız dediğim puanı kazanamaz ve aynı kadro ile bir sonraki hafta maça çıkarsınız.

Seviyeler Ne İşe Yarıyor? Rozetlerin Önemi Yüksek mi?

Sosyal Lig’de 8 seviye bulunuyor. Oyunda haftalar ilerledikçe puanınız artıyor ve seviye atlıyorsunuz. Oyuna ”Acemi” seviyesinde başlıyorsunuz ve son seviye olan 8’de ise ”Efsane” lakabını alıyorsunuz. Seviye atlamanız size bazı ekstra avantajlar sağlıyor.

  • Stadyumunuzu geliştirebilirsiniz.
  • Stadyum gelirlerini artırabilirsiniz
  • Haftalık bütçenizi yükseltebilirsiniz.

Rozetler ise ligde gösterdiğiniz başarılı performansa göre kazanılıyor. Aynı zamanda kazanılan rozetler size genel klasmanda puan kazandırıyor. Rozetlerin anlamlarını merak ediyorsanız hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Genel klasmanda bitirdiğiniz sıraya göre bazı hediyeler sizleri bekliyor olacak. Öyle azımsanacak şeyler de değiller gerçekten. Araba ve mazot fiyatlarını düşünecek olursak büyük bir ”oh” çektirir(tabi arabası olana, olmayan da sahip olabilir).

  • Sezon sonu şampiyonuna 1 adet Kia Stonic!
  • Sezon sonunda genel klasman sıralamasında ilk 50’ye (1. – 50.) giren Sosyal Lig kullanıcıları 1000 TL, sonraki 50 kişi (51. – 100.) 500 TL, sonraki 300 kişi (101.- 400.)  ise 250 TL değerinde akaryakıt kazanıyor.
  • Haftalık sıralamada ilk 100’e girenlere Petrol Ofisi’nden 250 TL değerinde akaryakıt.
  • Haftanın şampiyonuna bir adet 1 adet Samsung S10.

PO Sosyal Lig

Dilerseniz uygulamayı Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebileceğiniz gibi aşağıdaki linklerden de indirebilirsiniz.

Sosyal Lig - Futbol Oyunu
Sosyal Lig - Futbol Oyunu

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.