Pocket Games’in sunuculuğunu yaptığı War Dragons, ejderha savaşı yapabildiğimiz bir aksiyon oyunu. Oyun Google Play Store’da 4.2, Apple App Store’da ise 4.4 puana sahip.

ejderha savaşı

Ejderha Savaşına Hazır mısın?

En son yazdığım yazı, Endgame’in vizyona girmesine çok az bir süre kaldığı için Marvel konseptli idi. Bugün ise Game of Thrones’un 8. sezonunun başlaması vesilesiyle ejderha bazlı bir oyun seçtim.

War Dragons, ilkel çağlarda ateşleri ya da buzdan alevleri ile insanlara korku salmış canlılardı. Oyun gene bizi orta çağ dönemlerine geri götürüyor. Ejderhaların zamanının en güçlü yaratıkları olduğu dönemlere. Ejderha öldürmenin büyük bir prestij getirdiği, halk tarafından krallar gibi karşılandığı ama ne hikmetse öldürdüğünü iddia edenlerin bir sıyrık bile almadan köyleri geri döndüğü zamanlardı.

Şimdi bu prestiji yakalama sırası sende. Yumurtalarından çıkardığın ve Khaleesi’nin yaptığı gibi ejderhalarına gözün gibi bakacağın War Dragons, son derece eğlenceli ve basit bir oyun. Geçelim oyun içi detaylara.

ejderha savaşı

Ejderhalar Köylerin Korkulu Rüyası

Köyün, GoT’ta Khaleesi’nin bir ejderhasının ölüler ordusuna geçmesi kadar korkunç bir durumla karşı karşıya kalabilir. Köyümüzü geliştirmek ise bizim ellerimizde. Ejderhaların ile saldırdığın köylerden kazandığın galibiyet ve ganimetler ile köyünü ilkel çağların daha ilerisine taşıman gerekiyor. Yani ne kadar ejderha savaşı o kadar köy gelişimi anlamına geliyor.

Oyunun dinamiği çok basit. Ejderhaların ile sefer haritası üzerinde ilerlemelisin. Saldırdığın köydeki topları, kuleleri ve diğer köysel yapıları yıkarak köyü fethet. Bir sefer üzerinde sadece bir ejderhanı kullanabiliyorsun. Saldırdığın köyün ise savunma yapıları farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden saldırdığın köye göre ejderha seçmen gerekiyor. Doğru ejderha kolay zafer getiriyor.

Ejderha Savaşı Kuluçkada Başlıyor

Seferler üzerinde yaptığın saldırılar ile kademe görevlerini tamamlayarak farklı renkler ejderha yumurtaları kazanabilirsin. Kazandığın yumurtaları ise köyünde bulunan üretme şatosuna götürdükten sonra yumurta kuluçka makinesinde bir süre bekletiyorsun. Zaman dolduğunda ise yeni ejderhan ile tanışabilirsin. Süre her geçen seviyede artıyor. Stabil bir süre sınırı yok.

Ejderhalara isim verebiliyor olsaydık aslında tadından yenmezdi, atlanmış bir detay olarak kafamda yer edecek.

Artık ejderha savaşları seni bekliyor. Kuluçkadan çıkardığın yumurtaları aç, yeni ejderhalarına Khaleesi kadar iyi bak, anne şefkati göster. Zaferler senindir.

Ejderhalarına Khaalesi kadar iyi bakacağın ve gelişimlerini bizzat yapıp, ejderha savaşlarında yöneteceğin War Dragons ile ilgili daha fazlası için oyunun sitesini ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store veya Apple App Store sayfalarından ya da aşağıdaki linklerden de War Dragons’u indirebilirsiniz.

‎War Dragons
‎War Dragons
Developer: Pocket Gems, Inc.
Price: Free+
War Dragons
War Dragons
Developer: Pocket Gems
Price: Free