Instagram görüntülü görüşme özelliği ile ilgili sürdürdüğü çalışmaların sonuna geldi. Uzun zamandır uygulamanın bu özelliği aktif etmesi bekleniyordu. Beklenen gerçekleşti.

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği Neler Vadediyor?

Instagram popülerliğini her geçen gün artırıyor. Üstelik uygulama rüzgarı arkasına almışken yeni bombaları da art arda patlatıyor. Bilindiği gibi en son Instagram IGTV’yi devreye sokmuş ve YouTube’a rakip olduğunu resmen ilan etmişti.

Bu duruma bir de gün geçtikçe artan sayıda filtre, özellik ve yenilik de eklenmeye devam etti. Son olarak Instagram bombayı patlattı ve görüntülü görüşme özelliğini devreye soktuğunu duyurdu. Peki özellik hakkındaki detaylar neler, birlikte inceleyelim.

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu özellik yıllarca Facebook Messenger’da bulunuyordu. WhatsApp da görüntülü görüşme hizmeti sunan ve çok sevilen bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Son olarak Instagram da şirketler grubunun tüm popüler uygulamaları gibi bu özelliği devreye soktu.

Instagram’da gerçekleştirilecek görüntülü sohbetler DM üzerinden gerçekleştirilebilecek. Bu da sohbetlerin daha da renkleneceği anlamına geliyor.

Direct Message (DM) üzerinden görüntülü sohbet yapmanız oldukça kolay. Yapmanız gereken Instagram uygulaması içinden Direct sayfasına geçmek. Bunun ardından sohbet başlatmak istediğiniz kullanıcıyı görüntülü görüşme için aramanız gerekiyor. Karşı taraf görüşmeyi kabul ederse işlem tamam demektir.

Bununla birlikte Direct from Instagram uygulaması kullanılarak da çok kolay bir şekilde görüntülü görüşme başlatılabilir.

Instagram Yenilikleri Devam Edecek

Facebook gelirlerindeki payını %10’dan %16’ya çıkaran ve kullanıcı sayısını büyük ölçüde artıran Instagram, gençlerin gözündeki en popüler birkaç uygulama arasında yer alıyor. Bu durum şirketin cesaretini artırmış olmalı ki, önce YouTube’a rakip olacak bir proje olan IGTV devreye alındı.

Şimdi de Instagram profilinizden çıkmanıza mani olacak görüntülü görüşme özelliği ile iddiasını biraz daha büyüten uygulama, bakalım önümüzdeki günlerde hangi yeniliklerle karşımıza çıkacak?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.