ABD’nin en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon, şimdilerde eğlence seçeneklerini genişletmeyi hedefliyor. Akıllı TV, sosyal medya videosu, OTT platformları ve diğer yeni dijital isteğe bağlı video içeriklerinin ötesine geçmeyi hedefliyor.

Amazon’un talebi üzerine mevcut standarda odaklanan yeni teknoloji uzmanlarının önerilerine göre canlı/Doğrusal TV Prime Video hizmeti için kullanılacak.

İşte TV teknik elemanlarını işe alma konusunda Amazon’dan satış konuşması:

“Doğrusal TV, müşterilerin spor, haber, film, ödül şovları, özel etkinlikler ve TV şovları gibi en sevdikleri TV kanallarının yayınlama programlarının 7/24 akışlarını izlemelerini sağlar. Müşterilerin Doğrusal TV içeriğini nasıl keşfettikleri ve izledikleri konusunda uçtan uca müşteri deneyimi tasarlamaktan siz sorumlusunuz.”Amazon

Bütün bunlar biraz ters gibi görünüyorsa, Amazon’un genel iş niyetlerini takip etmelisiniz. Örneğin, sadece eğlence işinin bir alanında olmak istemiyor. Her yerde ve her şey olmak istiyor- büyük, küçük, yeni model dijital işletmeler, dijital dönüşüme odaklı girişimlerde var olmak istiyor.

Amazon, Olası Fırsatları Kaçırmamak için Tüm TV Platformlarından Faydalanmak İstiyor

Canlı, Doğrusal TV sadece Amazon’un istediği bir proje değil. Bir ABD şirketi olan Roku, geçtiğimiz günlerde TV kanallarını / uygulamalarını 30 Canlı Doğrusal TV kanalı ile genişleteceğini söyledi.

Tüm bunlar, geleneksel ve yeni/alternatif dijital medya şirketlerinden yeni premium video hizmetleri olarak gelişmeye devam ediyor. Örneğin, Disney +, HBO Max, Apple TV +, Peacock, Hulu, Sling TV gibi kanallar…

Bazı şirketler canlı, lineer TV’yi tüketiciler için evde eğlencenin son parçası olarak görüyor. Diğerleri ise, yeni ücretli TV sistemlerinde (Amazon Fire TV ve Roku gibi) yeni canlı kanallara sahip olmayı, sadece dijital tüketiciler için değil aynı zamanda daha eski TV tüketicileri için de evde eğlence TV’sinin tam bir tamamlayıcısını sunmanın bir yolu olarak görüyor.

Programlı TV, Canlı TV içeriğinin en belirgin olanları haberler ve spor programlarıdır. Amazon ve Roku, gelecekteki olası TV içeriği fırsatlarına hazırlanmak için tüm TV platformlarından faydalanmak istiyorlar.

Büyük marka ve diğer TV reklam verenleri, mesajlarını gerçek zamanlı olarak görmek isteyenler için hızlı yönlendirme / atlama kesintileri yolunda çok az reklamla karşılaşacak.

PAYLAŞ