Amazon’un piyasa değeri her geçen gün daha da artıyor. Şirket bu hızla devam ederse kısa süre içinde Apple’a yetişecek.

Amazon’un Piyasa Değeri Yine Arttı

Amerika Birleşik Devletleri’nin e-ticaret devi Amazon, hisselerindeki artış ile gündeme oturdu. Şirket hisseleri tarihinde ilk kez 900 milyar doların üzerine çıktı.

Amazon’un Piyasa Değeri

Şirketin hisseleri 1,843 dolardan 1,858 dolara yükseldi. Bu da yüzde 0,8’lik bir artış anlamına geliyor. Firmanın değeri bu yükseliş ile 7 milyar dolar arttı ve 902 milyar dolara yükseldi.

Üstelik Amazon’un hisselerindeki bu artış 8 işlem günü boyunca sürdü. Böylece tarihindeki en yüksek seviyeye de ulaşmış oldu.

ABD’nin En Değerli Firmaları Rekabette

Bilindiği gibi ABD’nin en değerli firması Apple. Ancak ikinci sırada yer alan Amazon, zirveyi zorlamaya başladı. Apple’ın piyasa değeri 935 milyar dolar. Amazon’un büyümesi bu hızla devam ederse kısa süre içinde Apple’a yetişmesi kaçınılmaz görünüyor.

Dünyanın En Zengin Kişisi Oldu

Bu arada Amazon’un Kurucusu ve Üst Yöneticisi olan Jeff Bezos’un servetinin de 152 milyar dolara yaklaştığını belirtelim. Böylece Bezos dünyanın en zengin kişisi konumuna geldi.

Amazon’un Piyasa Değeri

Amazon’un bu başarısının altında güçlü yatırımlar bulunuyor. Tüm dünyaya hizmet veren şirket sektörünün devi konumunda. Ayrıca her sene Prime üyeler için milyonlarca üründe indirim yapan şirket bu sene “Prime Day”de de rekor kırdı.

Bu sene yalnızca 36 saat süren “Prime Day”de dünya genelinde 100 milyonun üzerinde ürün satıldı.

Dünya genelinde kullanıcıları bulunan ve pazarını her geçen gün genişleten şirketin karı her geçen gün artıyor. Jeff Bezos’un dudak uçuklatan serveti de katlanarak büyümeye devam ediyor. Apple ile Amazon arasındaki aralık hızla kapanırken bakalım e-ticaret devi önümüzdeki süreçte hangi güçlü yatırımlara imza atarak servetini büyütecek?

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.