Bir mobil uygulama yapmak mı istiyorsunuz? Ancak ne kadar zaman harcanması gerektiğini ve maliyetinin bütçenize uyup uymadığını mı merak ediyorsunuz? O zaman buyurun sizi mükemmel bir program ile tanıştıralım…

Mobil uygulama fikri olanların en büyük sorunlarından biri, bu işin ne kadara mal olacağını kestirmektir. Bu iş için ne kadar para ve zaman gerektiğini bilememek, insanın ister istemez elini kolunu bağlar. Bir yazılım ajansı olan Cleveroad, bu soruna açıklık getirmek ve suya düşen hayalleri geri kazanmak amacıyla “uygulama maliyet hesaplayıcısı” adlı güzel bir uygulama geliştirmiş.

Aklınızdaki Mobil Uygulama için Süre ve Fiyat Verebiliyor

“Uygulama maliyet hesaplayıcısı” programı sayesinde bazı büyük uygulamaların (Snapchat, Instagram, WhatsApp gibi) kopyalarını ya da size ait orijinal fikirlerinizin uygulamalarını ortaya koymuş oluyorsunuz. Uygulamayı kullanırken ilk önce uygulamanızın hangi platforma ait olduğunu belirtiyorsunuz.

“Uygulama maliyet hesaplayıcısı” programı, size uygulamanız hakkında birçok soru soruyor. Bu sorular, ulaşmak istediğiniz kitleden uygulamanızın güvenlik sistemine kadar farklı konuları içerebiliyor. Aklınızdaki özellikleri de girdikten sonra program, size gereken süre ve fiyatı veriyor.

Kesin konuşmaktan kaçınan Cleveroad, uygulamanız için iyimser ve kötümser fiyat ve çalışma süresi teklifleri veriyor. Ancak tüm faktörleri ve özellikleri tek tek göz önüne alarak analiz yaptığından, verdiği sonuçlar genelde gerçeğe uygun çıkıyor.

Cleveroad’un geliştirdiği bu uygulama, yabancı bir uygulama olduğundan ve Türkiye pazarına tam olarak entegre olamadığından belirttiği miktarlar ülkemizdeki rakamlarla örtüşmeyebilir. Bu sorunun çözümü için Türkiye pazarına ve ekonomisine uygun benzer bir mobil uygulama yapmak veya bu uygulamanın Türkiye’ye uyarlanmış bir sürümünü programa test ettirmek bir seçenek olabilir. Ayrıca konunun uzmanlarıyla görüşüp onlardan fiyat teklifi almak da düşünülebilir.

Bu tür yazılım geliştirme işlemlerinin makineler tarafından bilgisayar ortamında kodlar sayesinde yapılması, bizleri daha sağlıklı ve net sonuçlara götürecek gibi gözüküyor. Sonuçta makine işini ücretlendirmenin, insan işini ücretlendirmeye kıyasla daha kolay olduğu su götürmez bir gerçek.

Peki siz hiç mobil uygulama yapmayı düşündünüz mü? Bu konuda nasıl bir yol izlediniz? Deneyimlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.