Microsoft Surface bilgisayarları piyasaya oldukça iddialı bir giriş yaptı. Özellikle diz üstü bilgisayarlar serisinde başarılı işler ortaya koymaya başladı. Microsoft Surface serisiyle çok konuşuluyor.

Windows 10’u daha da geliştirip sistem açıklarından ve güvensizliklerinden arındırıp daha kararlı bir ekosistem yaratarak kullanıcılarını daha mutlu etmek için çaba gösteriyor.

Şirket bir lansman düzenleyerek Surface Pro, Surface Laptop, Surface Studio cihazlarının yeni sürümlerini ortaya çıkardı. Tasarım olarak önceki sürümlerden bir farklı olmayan Microsoft Surface serisi sistem özelikleriyle ayrılacak gibi görünüyor.

Microsoft Surface

Microsoft Surface Bilgisayarı İddialı Giriş Yaptı!

Microsoft Surface üzerinde düzenlemeler yaptığı yeni teknik özellikleriyle adından oldukça bahsettireceğe benziyor. Microsoft Surface Pro 6, Laptop 2’nin yeni siyah boyası ise yeni özelliklerden oldu.

Bunun dışında Microsoft’un belli bir tasarım dizaynı vardır onu hiç bozmadı. Aynı ayırt edici dış özellikleri bu modellerinde hissettirmeye devam etmiş. Fakat kullanıcılarını oldukça üzecek bir eksiklik mevcut.

Surface Pro 6 ve Laptop 2 modelinde USB-C portunun olmaması oldukça şaşırttı. Herkes için mutlaka gerekli olan bağlantı portunu atlamış olması ilerleyen zamanlarda enerji verimliliğini olumlu etkileyebilirdi. İlerleyen zamanlarda Microsoft için hiç iyi konuşamayabiliriz.

Microsoft Surface

Bu Cihazlar Neler Vadediyor ?

Fakat teknolojik ürünlerin günümüzdeki ömrü belli. Son zamanlarda satın aldığınız teknolojik hiçbir ürünü 10 yıl kullanamayacağınız acı bir gerçek. Microsoft da bunu bildiği için teknolojik aletlerinizi 3-5 yıla bir değiştirmeniz gerekeceği yönde tasarımlar ve iç düzenlemeler yaparak ürünlerini ortaya koyuyor.

Bu satış planıyla maalesef uzun süre kullanabileceğimiz teknolojik ürünlere sahip olamıyoruz. Microsoft Studio’un grafik kartı da Nvidia 1070 oluşu oldukça şaşırttı. Rakipleri çok daha ileri performanslar için gelişmiş bir ekran kartı kullanırken, rakiplerinden 1-0 geride başladı. İlerleyen zamanlarda Microsoft Surface serisi çıktıktan sonra detaylı bir incelemeyle bütün özellikleri irdelenecek.

 

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.