Facebook’un kurucusu Zuckerberg dünyanın en zengin 3. insanı oldu. Şüphesiz ki bu durum sürpriz değil. Akıllı yatırımlarla servetine servet katan, skandallardan dahi kayıpsız çıkan Mark Zuckerberg önümüzdeki günlerde daha da zenginleşeceğe benziyor.

Facebook’un Kurucusu Zuckerberg

Facebook’un Kurucusu Zuckerberg Skandallara Rağmen Zirvede

2018 yılı Facebook için hiç de parlak geçmedi. Cambridge Analytica skandalı baş ağrıttı. Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg oldukça zor günler geçirdi.

Ancak skandal Facebook’un hisselerini beklendiği kadar etkilemedi. Hatta Facebook hisseleri tarihinin en yüksek seviyesine çıktı. Bu durum da Mark Zuckerberg’i dünyanın en zengin üçüncü kişisi yaptı.

Akıllı Yatırımlar ile Güçlendi

Hiç şüphesiz Facebook internete olan bakışımızı şekillendiren bir uygulama oldu. Bu durum da şirket kurucularının servetlerini kısa sürede katladı. Henüz 34 yaşında olan Zuckerberg 81.6 milyar dolarlık bir servetin sahibi. Zuckerberg’in serveti geçen yıla oranla 9 milyar dolar artış gösterdi.

Dünyanın En Zengini Yine Bilişim Sektöründen

Peki listenin birinci sırasında kim yer alıyor? Belki Mark Zuckerberg kadar gündem olmuyor ancak uzun süredir zirvenin tek bir sahibi var. O da 142 milyar dolarlık serveti ile Amazon’un patronu Jeff Bezos.

Facebook’un Kurucusu Zuckerberg

Jeff Bezos’u takip eden isim ise Microsoft’un kurucusu, yaşayan efsane Bill Gates. Onun serveti ise 94.2 milyar dolar.

Günümüzün zenginlerinin hükümdarlıklarını teknolojiden yaratan isimler olmaları tesadüf değil. En zenginler listesinde teknoloji dünyasından pek çok isim yer alıyor.

Mark Zuckerberg de teknolojiye yaptığı yatırımlar ile biliniyor. Facebook’un ardından Instagram ve WhatsApp gibi çok sevilen popüler uygulamaları da satın alan Zuckerberg’in önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşmesine kaçınılmaz gözü ile bakılıyor.

Bakalım hırslı girişimci Mark Zuckerberg, yıllardır zenginler listesinin en üst sırasında yer alan Jeff Bezos’un hükümdarlığını elinden alabilecek mi?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.