Galaxy Note 9 iPhone Xs Max ile karşı karşıya geldi. Akıllı telefon dünyasının iki devi Samsung ve Apple amiral gemisi telefonları piyasaya yeni çıktıklarında mutlaka kıyaslanıyor.

Ülkemizde iPhone Xs Max henüz satışa çıkmadığından yabancı ülkelerde yapılan testler de her iki telefon arasında karar veremeyen kullanıcılar için önem arz ediyor. Galaxy Note 9 iPhone Xs Max ile karşılaştırıldığı bu testlerden birisinde ise Youtube kanalı Supersaf tarafından gerçekleştirildi.

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 iPhone Xs Max ile Test Edildi

Galaxy Note 9 ve iPhone Xs Max’ten uygulamalar aynı anda açıldı. Burada Note 9’un daha hızlı tepki verdiği görüldü.

Örneğin Youtube kısayoluna dokunulduğunda uygulama Note 9’da daha erken açıldığı gibi trending video sekmesine basıldığında da video aynı şekilde Note 9’da daha hızlı açılıyor. Instagram ve Twitter açılış testinde de az farkla da olsa Note 9 öndeydi.

iPhone Xs Max Geegbench Score’da Fark Attı

Akıllı telefon performans ölçme uygulaması Geekbench iPhone Xs Max ve Galaxy Note 9’u değerlendirdi ve iPhone Xs Max 11.534 Multi-Core score elde ettiği halde Note 9 8940 puanda kaldı.

Galaxy Note 9

iPhone  Xs Max Öne Çıktı

iPhone Xs Max ve Galaxy Note 9 Oyunlarda ise Angry Birds ve Jetpack Joyride açılışında birer saniye farkla Note 9 daha hızlı açıldı. Yine de Sonic Super Dash, Temple Run 2 ve Subway Surf’te oyuna daha hızlı giren telefon iPhone oldu.

Xs Max’in bazı oyunlarda üç veya dört kat hızlı giriş yapması dikkat çekti. iPhone Xs Max mi hızlı Note 9 mu sorusu zaman geçtikçe yapılan denemelerle daha net cevap bulacak.

Supersaf tarafından yapılan önceki test videosunda Note 9 oyunlardan çıkılıp tekrar girildiğinde oyunu baştan başlatıyordu. Ancak son testte oyunun kaldığı yerden devam ettiği görülüyor. Aynı durum Twitter ve Youtube gibi uygulamalarda da geçerli.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.