Samsung bir önceki A serisi telefonu A7de 3 arka kamera kullanmıştı. Güney Koreli şirket  lansman etkinliğinde yeni çıkartacağı Samsung A9 telefonunda ise tam 4 arka kamerayla karşınıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelin birlikte detaylara bakalım.

Samsung A9

Samsung A9 Tam 4 Arka Kameraya Sahip!

Mobil telefonlarda hemen hemen herkesin dikkat ettiği ilk şey arka kamera ve son dönemlerde birden fazla arka kamera tasarımlı telefonlara hepimiz alıştık. Samsung bizi bu alışkanlığın biraz daha dışına çıkartarak 4 arka kamerayla farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

İlk 4 arka kameralı telefon ünvanıyla satışa çıkacak olan Samsung A9’un kameraları teker teker denendi ve sonuçları internette paylaşıldı. Aynı karenin 4 farklı kamera tarafından çekilmiş görüntülerini gelin birlikte inceleyelim.

samsung galaxy a9

Bu fotoğraf, Samsung A9 ‘un en üstte bulunan geniş açılı kamerası ile çekilmiş, 8 MP çözünürlüğünde, f/2.4 diyafram açıklığına sahip ultrawide kamera, 120 derece açı ile çekim yapabiliyor. Kalabalık bir arkadaş grubuyla selfie yaparken herkesin rahatlıkla fotoğraf karesine sığmasını sağlayacak ve güzel bir manzara fotoğrafı çekmek istediğinizde devreye girecek olan kamera.

samsung galaxy a9

Bu fotoğraf ise 2.kamera ile çekilmiş. f/2.4 diyafram açıklığına sahip 10 MP çözünürlüğünde olan bu telephoto kamerada iki kata kadar optik yakınlaşma imkanı da mevcut. Daha çok detay fotoğraflar, yemek fotoğrafları, ürün fotoğrafları için tasarlanmış.

samsung galaxy a9

Bu fotoğrafta ise 24 MP çözünürlüğe sahip olan 3.arka kamera kullanılmış. Bu kamera f/1.7 diyafram açıklığına sahip. Telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafların çıktısını almak istediğinizde size kaliteli bir çıktı imkanı sağlayacak.

samsung galaxy a9

Ve son olarak, en altta bulunan 4. kamera derinlik ve bokeh etkisi için hazırlanmış. Bu nedenle 5 MP çözünürlüğe ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Birçok insanın fotoğraflarda en çok dikkat ettiği kıstas alan derinliği ve bokeh etkisi. Telefonlarla çekilen standart fotoğrafların aksine biraz daha profesyonel bir etki yaratan bokeh fotoğrafta önemli bir husus.

Samsung A9

Bunların yanı sıra Galaxy A9, 2160 piksel 30 fps ve 1080 piksel 30 fps video kaydı yapabiliyor.

Diğer Özellikler

Samsung A9’un ön kısımda yer alan f/2.0 diyafram açıklığında sahip 24 megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor. Bluetooth 5.0 ve USB Type-C girişine sahip olan telefon, 3800 mAh büyüklüğünde hızlı şarj destekli bir bataryaya da sahip.

Global piyasaya Kasım ayında sürülecek olan Samsung A9’un, ülkemizde ne zaman ve hangi fiyatla satışa sunulacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor.

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.