Yerli çocuk oyunu geliştirici Beyazay Games, Haziran ayında, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunacak Shadoes-3B Blok Bulmaca oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Şimdilerde ise yeni bir bulmaca oyunu Unblock Taxi ile çocukların dikkatini çekecek yeni bir oyun geliştirdi. Beyazay Games tarafından geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan Unblock Taxi – Blok Kaydırmalı Araba Bulmaca oyunu, Afy Mobile ile ortaklaşa geliştirildi.

Oyun, bir blok kaydırarak taksiyi A noktasından B noktasına ulaştırma mantığı üzerine kurulu. Taksiyi, istenilen noktaya ulaştırmak için yol üzerinde bulunan farklı blokların yeri değiştirilebiliyor. Ancak yıldız puanlama sisteminden faydalanarak puan toplamak için yol içindeki yıldız blokların kullanılması daha da avantajlı.

Unblock Taxi oyunu, her oyun gibi başlarda kolay, ancak seviyeler ilerledikçe zorlaşıyor. Bunun nedeni ise oyunun ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkan ve hareket ettirilemeyen sarı renkli bloklar. 160 bölümden oluşan Unblock Taxi – Blok Kaydırmalı Araba Bulmaca oyunu, Unity 3D oyun motoru ile geliştirilmiş.

Unblock Taxi Oyunu Bir Haftada 12 Bin İndirme ile Kendi Alanında Rekor Kırdı

Şimdilik sadece Android işletim sistemi için kullanıma sunulan Unblock Taxi oyunu, 22 MB büyüklüğünde. Türkiye haricinde Vietnam, Romanya, Mısır, Sırbistan ve Ukrayna’da da oldukça popüler olan mobil oyun, 1 hafta içerisinde 12 bin indirme rakamına ulaşarak, bulmaca oyunları içerisinde indirilme rekoru kırdı.

Var olan bir oyun üzerinde, çeşitli değişiklikler, kodlamalar ve grafik tasarımları yapılıp, oyunun konsepti değiştirilerek geliştirilen Unblock Taxi, kullanıcılar tarafından sevilen ve beğeni toplayan bir oyun haline geldi.

Oyun, eğlenceli vakit geçirmeyi sağladığı gibi, beyin gelişimini de destekliyor. Beyazay Games ve Ayf Mobile’ın ortaklığı ile çocuklar için geliştirilen oyun, her yaştan kullanıcı tarafından büyük ilgi gördü ve bağımlılık yapan oyunlar listesinde ilk sıralara yerleşti.

Temelde oldukça basit ve eğlenceli bir oyun olan Unblock Taxi’yi tüm Android kullanıcıları, cihazlarına ücretsiz olarak indirebilir. İlerleyen dönemlerde, oyuna daha farklı özellikler de eklenerek, Android haricinde iOS için de kullanıma sunulacağı gelen haberler arasında. Bu nedenle, yakında iOS kullanıcılarının da bu popüler oyuna kavuşacağının müjdesini şimdiden vermek isteriz.

Uygulamayı, buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

Unblock Taxi Slide Tile Puzzle
Unblock Taxi Slide Tile Puzzle
Developer: Beyazay
Price: Free