General Mobile yepyeni güncellemesi olan Android 9.0 Pie işletim sistemini, Eylül ayı başında piyasaya çıkarılan GM 9 Pro telefonu kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı.

Uzun bir geliştirme döneminin ve ciddi çalışmaların ardından geliştirilen ve 11  Eylül 2018 tarihinde lansmanı yapılan General Mobile GM 9 Pro cep telefonunun teknik özellikleri ise oldukça dikkat çekici.

General Mobile

General Mobile GM 9 Pro Teknik Özellikleri

Eylül ayının başında tanıtımı yapılan GM 9 Pro’nun boyutları 159 mm x 75.8 m x 7.9 mm, ağırlığı ise 175 gram. Altın, gümüş ve siyah renk seçeneği sunan telefonun ekran boyutu 6.01 inç (yaklaşık 15.27 cm) olup AMOLED ekran teknolojisine sahip. Çözünürlüğü 1080 x 2160 pixel olan ekran, çizilmeye karşı dirençli ve çerçevesiz bir şekilde tasarlanmış. GM 9 Pro, 3800 mAh batarya kapasitesinde ve hızlı şarj edilebilme özelliği taşıyor.

64 GB dahili depolama alanına sahip GM 9 Pro’nun belleği (RAM) ise 4 GB. 8 çekirdekli olan telefonun ana işlemcisi Octacore 2.2.GHz Kryo 260. Arka yüzünde biri 12 MP, diğeri 8 MP çözünürlükte iki ayrı kamerası bulunan GM 9 Pro’nun ön yüzdeki kamerası ise 8 MP çözünürlükte. Android işletim sistemi olan telefonunun orijinalinde Android 8.1 Oreo bulunuyor ancak geliştirilen yeni işletim sistemi olan Android 9.0 Pie ile güncellenebiliyor.

General Mobile

Android 9.0 Pie ile GM 9 Pro Daha Artık Daha Güncel

General Mobile GM 9 Pro telefonu sahipleri Google ile General Mobile arasında uzun süredir devam eden işbirliği çerçevesinde güncellenen Android 9 Pie işletim sistemi sayesinde muhteşem bir Android tecrübesi edinecekler.

Yeni geliştirilen Android 9.0 Pie işletim sisteminin beta versiyonunu kullanmak isteyen GM 9 Pro kullanıcılarının General Mobile’ın hazırlamış olduğu formu web üzerinden doldurması gerekiyor. Formun doldurulmasını takiben atılacak adımlar hakkındaki bilgilendirme kullanıcının e-posta adresine gönderiliyor. Android 9.0 Pie’ın gerçek sürümünün yıl sonuna doğru GM 9 Pro kullanıcılarına ulaştırılması hedefleniyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.