Ana Sayfa Listeler iPhone Uygulamalarının Kalitesini Gösteren 15 Özellik

iPhone Uygulamalarının Kalitesini Gösteren 15 Özellik

0
243

iPhone Apple marka tarafından üretilen ve Dünyada en çok tercih edilen bir telefondur. iPhone’un bu kadar tercih edilme sebebi de şüphesiz ki kalitesi, kullanım özelikleri ve uygulamaları oluyor. iPhone uygulamalar konusunda bir Dünya devi olarak farklılık yaratmaya devam ediyor. Öyle ki uygulamaları farklı bir sektör haline getirmeyi başarıyor. Mobil uygulamaları konusunda hedefleri olan pek çok girişimcinin ilk hedefi iOS pazarına girmek oluyor. Daha sonrasında eğer bu pazardaki hedefleri olumlu yönde giderse Android pazarına da açılıyor. Kısacası iOS ortamında tutmayan bir uygulamanın Androidde de tutmayacağı düşünülüyor ve isimlerini iOS ile duyuruyorlar. Kullanıcılar yalnızca öne çıkan uygulamaları kullanmıyorlar. Bunun yanı sıra kendileri de uygulamaları deneme ve keşfetme fırsatı buluyorlar. iPhone da yaptığı açıklamalar ile en iyi iPhone uygulamalarını seçti ve kullanıcılardan bu uygulamalara indirme rekorları geldi. iPhone telefona sahip olanların mutlaka indirmesi gereken o uygulamalar ise oldukça kaliteli. iPhonenun kendi bünyesinde bulundurduğu ve indirmeden de sahip olabileceğiniz pek çok özellik bulunuyor. iPhone’da iPhone uygulamalarının kalitesini gösteren 15 özellik yer alıyor. Bu özellikler iPhone’un diğer cihazlara oranla neden fazlaca tercih edildiğini de kısaca açıklama fırsatı buluyor. Bu özellikler ise şu şekilde.

Önceki

1. Harflerle Şifreleme Yapabilme Özelliği

Telefonunuzun ekran kilidini yalnızca rakamlarla değil harflerle de açma imkanına sahip oluyorsunuz. Bunun için ise ayarlardan bir kaç değişiklik yapmanız gerekiyor. Ayarlar bölümüne tıklayarak “Genel” kısmında yer alam (Touch ID ve Parola) bölümüne girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında da Şifre Kilidi bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu kısımda yer alan “Basit Parola” öğesini kapatmanız yeterli oluyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Quwerty klavye ile yeni şifrenizi oluşturabiliyorsunuz.

Önceki
Ebru Pekmezci
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.