Pocophone F1 için Android 9.0 Pie güncellemesi üzerine çalışıldığı ortaya çıktı. Xiaomi’nin şu an Android 8.1 Oreo ile sunduğu cihazın güncel sürümü için performans ve karşılaştırma testlerine sokulduğu görülürken, en kısa zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Pocophone F1

Pocophone F1 Türkiye’ye geliyor

Xiaomi severlere bir de müjde! Firma, Türkiye’de ilk Mi Store mağazasını açarak Türkiye piyasasına girmeye hazırlanıyor. Böylece Türk kullanıcılar, Xiaomi ürünlerine Türkiye Xiaomi garantisiyle ulaşabilecek.

Çok kısa bir süre içinde açılması beklenen mağazada, firmanın Avrupa’da satışa sunduğu neredeyse tüm modellerin bulunması mümkün olacak. Bu ürünler arasında oldukça düşük fiyatıyla hiç kuşkusuz tüm akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini uyandıran ve Xiaomi’nin amiral gemisi Pocophone F1 de yer alıyor.

Pocophone F1

Üstün Fiyat Performans Oranı

Xiaomi’nin kısa bir süre önce tanıttığı Pocophone F1, en üst model donanımlara sahip olmasına rağmen uygun fiyatıyla dikkat çekmişti. 350 dolarlık bir fiyat bandında satışa sunulan ürün, farklı markaların benzer özellikteki cihazları ile karşılaştırıldığında kullanıcıya inanılmaz bir fiyat avantajı sağlıyor.

Pocophone F1 neredeyse sıfır kar marjı ile rakiplerinden yarı yarıya daha ucuza satılıyor. Fiyat performans karşılaştırılması yapıldığında ortaya çıkan sonuç hayran bırakıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Android 9.0 Pie kullanan Pocophone F1 modelinin en popüler performans testi ve karşılaştırma uygulamalarından olan Geekbench sonuçları ortaya çıktı. Cihazın yeni sürümü çoklu çekirdek testinden 7523 puan alırken, tek çekirdek testinden 2036 puan aldı. Cihazın standard Oreo sürümü ise daha önce girdiği testte çoklu çekirdekten 9003, tekli çekirdekten 2438 puan almıştı.

Geekbench sonuçlarına göre güncelleme ürünün performansını şu an için yüzde 15 oranında düşürüyor. Xiaomi’nin performans düşüşüne neden olan sorunları, güncellemenin son sürümüne kadar çözmesi bekleniyor. Güncelleme sorunları da çözüldükten sonra cihazın yeni sürümle birlikte çok daha kullanışlı olacağı düşünülüyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.