Google OTA dosyalarını yayınlayarak, Android 9 Pie’ın manuel olarak yüklenmesini sağladı. Google Pixel cihaz sahiplerinin Android Pie’a ulaşmak için OTA güncellemelerini beklemesine gerek yok. Manuel olarak da yükleyebilirler.

Google OTA Dosyaları Hakkında

Android 9 Pie’ın kararlı sürümü kullanıcısı ile en sonunda buluştu. Aylar süren beta sürecinin ve spekülasyonların ardından resmi olarak yayınlanan Android 9.0 Pie’ı mercek altına alalım.

Öncelikle belirtmekte fayda var, Android 9.0 Pie’ı kullanmaya başlayacak ilk telefon modelleri Google’ın Pixel modelleri ve Essential Phone oldu. Pixel’in herhangi bir modeline sahipseniz sürümün güncellenmesini OTA ile gerçekleştirebilirsiniz.

Google OTA

Bunun yanında Google, hem birinci hem de ikinci nesil Pixel cihazlar için tam sistem olarak imaj dosyalarını paylaştı. Bu da Android Pie’a kavuşmak için OTA’yı beklemenize gerek olmadığı anlamına geliyor.

Android Pie için İki Seçenek Var

Pixel cihaz sahipleri, Android Pie için iki farklı seçeneğe sahip. Bu seçeneklerden ilki OTA güncellemesini beklemek. Diğer seçenek ise, imaj dosyaları kullanılarak manuel şekilde yüklemeyi gerçekleştirmek. Böylece kolayca yüklemiş olacaksınız.

Kendiniz yüklemek istiyorsanız ve standart Android Oreo sürümünü kullananlardansanız, kilitsiz Blootloader kullanmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey, ADB çalıştıran bir bilgisayar.

Google OTA

Eğer Android 9’un beta sürümünü kullanıyor iseniz, mutlaka kilitsiz bootloader kullanmalısınız.

Tam sistem dosyaları varsayılan ayar dolayısı ile cihazınızdaki verileri siler. Bu yüzden mutlaka verilerinizi yedekleyin. Aksi halde tüm bilgiler silinecektir. Google’ın sistem imaj dosyalarına ulaşmak için bu linke tıklamanız yeterli. Yine OTA dosyalarını kullanacak olanlar da bu linkten kolayca söz konusu dosyalara erişim sağlayabilir.

Yeni sürüm ile akıllı cihazınız çok daha iyi performans sergileyecek ve kullanıcısını memnun edecek. Siz de zaman kaybetmeden akıllı cihazınızı yeni sürüme yükseltebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.