Google Maps artırılmış gerçeklik alanında çok büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Yepyeni özelliklerle güçlenen uygulama, kullanıcılarını heyecanlandıracak. Peki Google, hangi yeniliklere imza attı? Gelin birlikte inceleyelim.

Google Maps Artırılmış Gerçeklik

Google Maps Artırılmış Gerçeklik ile Neler Tasarlıyor?

Google Maps adres bulmakta zorlanan kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamaların başında geliyor. Hiç gidilmemiş bölgelerde dahi kusursuzca çalışan bir sistemi olan Google Maps, artık çok daha kaliteli bir hizmet vadediyor.

Bu yeniliklerin en başında artırılmış gerçeklik geliyor. Artık akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak, artırılmış gerçeklik sayesinde görerek yol tarifi alabileceksiniz. Böylece gideceğiniz yeri görecek ve adresi ararken çok daha hızlı davranabileceksiniz.

Size yol tarifi yapan kişi yalnızca sağa dön, sola dön demekle kalmayacak. Aynı zamanda adreste bulunduğunuz konumun çevresinde neler olduğuna dair fikir sahibi olabileceksiniz. Bu durum da yanlış adreste olduğunuzu varış noktasına geldiğinizde anlamanızın önüne geçecek.

Peki özelliği gözünüzde nasıl canlandırabilirsiniz? Aslında çok basit. Gerçek zamanlı olarak telefonunuzun kamerasını, yol üzerini çekmek üzere konumlandırdığınızı düşünün. Google haritalar bu görüntü üzerinden size yön tarifi yapacak. Yani gerçek zamanlı bir görüntü eşliğinde seyahat edebileceksiniz.

Ancak elbette bu özelliğin kullanılabilmesi için yalnız GPS yeterli değil. VPS adı verilen ve “visiul positioning system” adı verilen özelliğin de cihazınızda sorunsuz çalışıyor olması gerekecek.

Google Maps Artırılmış Gerçeklik

Adres Üzerindeki Lokasyon Bilgileri de Cebinizde

Yol tarifi alırken bir yandan da etrafınızda bulunan lokanta, otel vb. diğer mekanları birebir görebileceksiniz. Bu durum da özellikle seyahat edilen yer ile ilgili bilginiz yoksa işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Peki Google Maps, yani Google Haritalar bu harika özelliği ne zaman hayata geçirecek? Yeni özellikler için bir süre daha beklememiz gerekecek, ama edinilen bilgiler bu bekleyişin yalnızca birkaç ayla sınırlı olduğunu gösteriyor.

Bakalım bu çılgın özellik geldiğinde kullanıcı tepkileri nasıl olacak…

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.