LinkedIn sesli mesaj özelliği ile kullanıcılarını sevindirecek. Peki, platforma gelecek olan sesli mesaj özelliği ne tür faydalar sağlayacak?

LinkedIn Sesli Mesaj

LinkedIn Sesli Mesaj Özelliği Nedir?

Hem iOS hem de Android cihazlar için mobil uygulaması bulunan LinkedIn, bünyesine yeni bir özellik ekledi. Bu özellik sayesinde popüler platformdan sesli mesaj göndermek mümkün olacak.

Özellik, hem iOS hem de Android cihazlara gelecek ve birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. Bu özellik ile birlikte mesaj yazarken ortaya çıkan sanal klavyeye ek olarak bir de mikrofon bulunacak. Böylece sesli mesaj göndermek mümkün hale gelecek.

Yalnızca mobil cihazlar için geçerli olacak bu özellik için sanal klavyede bulunan mikrofon ikonuna dokunmak yeterli olacak.

LinkedIn Sesli Mesaj

Daha Kolay İletişim Amaçlanıyor

Özelliği kamuoyu ile paylaşan Microsoft’a ait bir platform oldu. Söz konusu özelliğin en büyük avantajı, kullanıcıların daha kolay iletişim kurmalarını sağlamak. Zaten uygulamaların hedefinde de kullanıcılar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak bulunuyor.

Peki, bu sesli mesajların özellikleri neler? Öncelikle, seslerin süresi maksimum bir dakika uzunluğunda olacak. Özellik, daha önce de belirttiğimiz gibi mobil uygulamalardan kullanılabilecek. Bununla birlikte web tarayıcısı üzerinden, gelen sesli mesajları dinlemek mümkün olacak.

Ancak, bu özellik ile ilgili kullanıcıları kaygılandıran bir durum söz konusu. Pek çok kullanıcı, spam mesajların çoğalmasından endişe ediyor. Spam mesajların dışında, bir de sesli spam mesajlar ile uğraşacak olmak kullanıcı memnuniyetini de en aza indirecek durumlar arasında sayılabilir. Bu da, özelliğin amacının çok dışında kullanılacağı endişesinin doğmasına yol açabilir.

Buna rağmen LinkedIn, konu ile ilgili kullanıcıları kadar karamsar değil. Aksine, söz konusu özelliğin yazmaktan çok daha pratik olacağı görüşünde. Bu özellik kullanıcılara zaman kazandıracak ve iletişimi artıran önemli bir etmen olacak.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.