Google Maps güncellemesi ile birlikte kullanıcılar heyecanlandı. Dünya üzerinde en çok kullanılan navigasyon uygulamalarından olan Google Maps uygulaması müzik desteğini de içeren bir güncelleme alacak. Bu sayede kullanıcılar yolculuk bilgileri alırken müzik dinleme keyfini de yaşayacaklar.

Google Maps güncellemesi

Google Maps Güncellemesi Neler Getiriyor?

Google şirketinin yaptığı güncelleme ile otobüs ya da tren beklerken aracın bulunduğu konumu da görebileceksiniz.

Şu an uygulama üzerinde otobüs ve tren saatleri şeklinde gösterilen bu bilgiler bu güncelleme ile daha ayrıntılı olarak aracı da gösterecek. Böylece kullanıcılar yolculukları esnasında sürprizlerle karşılaşmayacak.

Google şirketi bu güncelleme ile ilk olarak Sidney kentinde farklı bir uygulamaya gidecek. Bu uygulama ile kullanıcılar otobüs ve tren içindeki yolcu sayısı bilgisine de ulaşılabilecek. Bu sayede yolculuğa çıkmadan önce araçlardaki kalabalıklık durumuna göre tercihte bulunulabilecek. Böylece toplu taşıma kültürüne katkıda bulunmuş olmayı da şirket hedefliyor.

Google Maps güncellemesi

Müzik Desteği Geliyor!

Spotify, Apple Music ve Google Play Music uygulamalarını kullananlar ise bu güncelleme ile Google Maps uygulamasında çıkmadan bu uygulamaları kullanabilecek. Navigasyon üzerinden yolculuk bilgisi alınırken müzik keyfini de bozmamak için hedeflenen bu güncellemenin Google Maps kullanıcıların hoşuna gideceği düşünülüyor.

Güncelleme yapılırken Android tabanlı cihazların bu güncelleme ile daha çok işlevsellik kazanacağı belirtildi. Spotify ile daha fazla entegre olması sağlandı. Spotify içerisinde arama yapılması imkânı da verilerek tamamen kullanıcı konforu odaklı bir güncelleme yayınlandı. Rota üzerinde bir sıkışıklık olduğunda bunu kullanıcılara bildirim ile uyarıda bulunma uygulaması da devam edecek.

Bölgesel güncellemelerin hafta içinde başlaması bekleniyor. Diğer bölgelerin de zaman içerisinde bu güncellemeye erişebileceği bildirildi. En yakın zamanda ülkemizde de bu güncellemenin yayınlanacak olması toplu taşıma kullananların bilgi almasını da kolaylaştıracak.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.