Microsoft, son zamanlarda yeni telefon modeli üretmenin ve piyasaya sürmenin hazırlığı içerisinde. Bu hazırlıklarını tamamlarken de Android işletim sistemleri için yeni uygulamalar çıkarmayı da ihmal etmiyor. Son olarak ise Microsoft, Android kullanıcıları için Favorites Lock Screen adlı uygulamayı Play Store’da yayınladı. Bu uygulamanın üretim amacı ise özelleştirilebilir kilit ekranı özelliğinin olması.

Android, Google’a ait bir mobil işletim sistemi olmasına rağmen görünüşe göre Microsoft ve Google arasındaki gerginlikten pek etkilenmiyor. Microsoft, Windows Mobile desteğini sonlandırdığı için kendisine özgü farklı mobil cihazların üzerinde çalışmalara başladı. Bu nedenle mobil piyasasında Microsoft’un tek kozu, artık Android uygulama mağazası.

Microsoft farklı başlatıcı uygulamaları ile kendi ekosistemini Android ile birleştirmeyi hedefliyor. Üstelik bu konuda da oldukça başarılı. Bugüne kadar çıkardığı yazılımlar ve uygulamalar ile kullanıcılardan tam not almayı başardı. Microsoft’un Android için ürettiği Favorites Lock Screen uygulamasının da en az diğer uygulamalar kadar beğenileceği düşünülüyor.

Favorites Lock Screen Uygulamasının Özellikleri

Favorites Lock Screen uygulamasının tanıtımını yapan Microsoft, uygulamadaki haberler ile duvar kağıtlarının günlük olarak kullanıcının ilgi alanına göre değiştiğini belirtti. Uygulamanın arka planındaki resimler ise araba, doğal yaşam, çeşitli filmler ve spor gibi farklı temaları içeriyor. Bu resimler ise kullanıcının tercihine göre otomatik bir şekilde değişiyor. Ayrıca uygulamada ayarlara hızlı ulaşabilme, arama yapabilme ve bildirimlere kolay erişim gibi klasik özellikler de bulunuyor.

Favorites Lock Screen isimli uygulama, Microsoft tarafından yayınlanan dördüncü ekran kilit uygulaması. Bu uygulamadan önce çıkarılan üç uygulama ise Next, Tetra ve Picturesque adlı uygulamalar. Son yayınlanan bu uygulamanın diğerlerinden farkı ise özellikleri ve faklı görünüm seçenekleri.

Uygulamada Bing ile arama yapabilme özelliği var. Üstelik ekran kilitliyken kameranıza da bu uygulama ile hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz.

Uygulama, ilk olarak Hindistan’da yaşayan Android kullanıcılarının erişimine açılıyor. İlerleyen zamanlarda ise dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Uygulamaya buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak erişebilirsiniz.

Favorites Lock Screen
Favorites Lock Screen
Price: To be announced

Siz Microsoft’un yayınladığı bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft’un Android uygulama mağazasına yönelik bu tip uygulamalar çıkarması doğru bir strateji mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.