Microsoft Edge’nin Android sürümü tam 5 milyon indirme sayısına ulaştı. Tarayıcılar arasında Google Chrome’un gerisinde kalan Microsoft Edge, yine de ulaştığı indirme sayısı ile dikkat çeken bir atılıma imza atmış bulunuyor.

Microsoft Edge’nin Android

Microsoft Edge’nin Android Sürümü Rekoru

Uygulama, Google Play Store üzerinden gerçekleştirilen indirmeler ile 5 milyon barajına ulaşmış durumda. Hatta son veriler 5 milyon üzerinde bir rakamı işaret ediyor.

Microsoft’un mobil internet tarayıcısı olan ve Android platformda dikkat çeken bir kilometre taşına erişen Edge, kırdığı rekor ile umut verdi. Geçtiğimiz Aralık ayında Android uygulama mağazasından 1 milyon indirmeye erişmiş ve bu durum rekor olarak değerlendirilmişti.

Ancak asıl rekor altı aylık süreçte geldi. Atağa kalkan Edge, 5 milyon barajına erişti. Üstelik tahminlere göre başarı grafiği böyle devam ederse yıl sonuna kadar 10 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Microsoft Edge’nin Android

Microsoft Edge’in Dikkat Çeken Özelliği

Android kullanıcılarının tercih ettiği tarayıcı Microsoft Edge, bilgisayarda devam et özelliğine sahip. Windows 10 kullanıcıları için sunulan bu sürekli deneyim durumu, mobilde yaptığınız aramaları web üzerinden de takip edebilmenize olanak tanıyor.

Mobil cihaz ve bilgisayar arasında sorunsuz bir aktarım gerçekleştiren Edge ile çalışmalarınıza ara vermeden ve zaman kaybetmeden devam etme şansına sahip oluyorsunuz.

Microsoft Edge’in başka bir çok faydalı özelliği mevcut. Örneğin QR kodu okuyucu da bu özellikler arasında yer alıyor ve sesli aramadan taranan verilerin kaydedilmesine kadar pek çok ayrıcalığı beraberinde getiren InPrivate modu ile de dikkat çekiyor.

Android cihaz sahipleri Microsoft Edge’i ücretsiz olarak indirebilir. Google Play Store’dan bulabileceğiniz uygulamayı bu linkten mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bakalım popüler tarayıcı yıl sonuna kadar 10 milyon barajını aşabilecek mi?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.