Google, Gmail iOS versiyonu için sonunda beklenen özelliği duyurdu! Android için halihazırda mevcut olan “Tüm Gelen Kutuları” özelliği, iOS işletim sistemine sahip kullanıcıları da sevindirmek üzere.

Gmail iOS

Google bu sene Gmail’in web sitesine hem Materyal Teması’nı ekledi, hem de arayüzünü değiştirdi. Aynı zamanda 2019 yılında yine kendi uygulaması olan Inbox uygulamasını da kaldıracağını duyurdu. Google geçtiğimiz günlerde de Nearby uygulamasını kullanıcıları rahatsız etmesinden dolayı kaldırmaya karar vermişti.

Google’ın iOS ve Android platformlarını eşitleme isteği, web sitesi için Nisan ayında yapmış olduğu Materyal Teması güncellemesinden kaynaklı. Google Temmuzda gerçekleştirdiği “Google Cloud Next’18” konferansında, müşterileri için bazı dizaynları erkenden paylaşmıştı.

Peki Tüm Gelen Kutuları Özelliği Nedir?

Gmail kullanan Android işletim sistemliler bilirler, birden fazla Gmail hesabınız varsa ve hepsinin oturumunu Gmail uygulamasında açtıysanız, bütün Gmail hesaplarınızın gelen kutularını bir arada görebileceğiniz bir “Tüm Gelen Kutuları” özelliği var.

Gmail iOS

Kaç tane hesabınız olursa olsun Gmail uygulaması üzerinden hepsini bir yerde görebiliyorsunuz ve maillerinizi tek tek kontrol etmek yerine topluca bir arada bulabiliyorsunuz. Dilerseniz her hesap için ayrı ayrı görebiliyorken, dilerseniz bir arada düzenleme yapabiliyorsunuz.

Uygulamaya sadece Gmail hesaplarınızı eklemek zorunda değilsiniz. Dilerseniz Outlook(Hotmail/Live) hesaplarınızı, Yahoo hesaplarınızı, Exchange hesaplarınız, Office 365 ve diğer tüm hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz.

Gmail iOS

Google Gmail iOS için de Tüm Gelen Kutuları Özelliğini Aktif Edecek

Google, 3 yıl gibi çok uzun bir süredir Android için bu özelliği aktif biçimde kullanıma sunmuş durumda. iOS işletim sistemli kullanıcıların da bu özellikten faydalanması için özelliği aktif duruma getirmeye karar verdi. Android kullanıcıları bazı konularda olduğu gibi ufak şeylerde de iOS işletim sisteminden bir tık önde. Her ne kadar bu bütün mailleri bir araya toplayan bir buton bile olsa insanın hayatını kolaylaştırmada iOS’tan ileride demek oluyor.Gmail iOS

Tabii ki Google, yeni özelliği bir anda herkes için kullanıma sunmak yerine biraz zamana yaymayı düşünüyor. Yeni özellik, tüm Gmail kullanıcıları için (G Suite dahil olmak üzere) önümüzdeki 15 gün içinde kademeli olarak kullanıma sunulacak.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.