Apple, iOS ve Mac App Store geliştiricileri için mevcut ve geçmiş müşterilere indirimli abonelik teklif etme seçeneği sunacak.

Şimdilik, sınırlı süreli abonelikler için ilk başlangıç indirimleri sadece adı üzerinde ilk başlangıç olarak kullanılabiliyor. Bir hizmet veya uygulama için abonelik aldıysanız, indirim süresi dolduktan sonra devam etmek istiyorsanız tam fiyat ödemek zorundasınız. Aynı zamanda Apple App Store geliştiricileri eski abonelerini geri almak için bunu değiştiremiyor da. Aylık fiyatı herkes için düşürmedikleri sürece kişiye özel indirim sağlayamıyorlar.

Apple App Store Geliştiricileri Kişiye Özel İndirim Yapabilecek

Nitekim bu durum iOS 12.2 ile değişecek. Artık App Store geliştiricileri geçmiş ve mevcut kullanıcılarına indirimli abonelik teklifinde bulunabilecekler. Böylece yanlızca müşterilerin ilk aboneliklerinde değil; tatil zamanlarında, uygulama/oyun yıldönümleri etkinlikleri gibi şeylerde geçici olarak fiyatı istedikleri zaman düşürebilecekler.

Apple aynı zamanda daha fazla esneklik sağlayacak. Geliştiriciler, tek bir abonelikte 10 farklı indirimli fiyat verebilecekler. Uygulama içi abonelikleri biten kişilere, zaten devam eden müşterilere kıyasla daha ısrarcı, çekici indirimler sunabilecekler.

Uygulama üreticileri, hangi kullanıcıların otomatik yenilemeyi devre dışı bıraktığını görebilecek ve onları geri kazanmak için özel fiyatlar hazırlayabilecekler. Bu aynı zamanda, geliştiricilere pek çok indirim seçeneği arasında bir testi yapma imkanı veriyor. Yani bir kullanıcı diğerine göre daha ucuz ya da daha pahalı bir indirim teklifi alabiliyor.

İndirimli abonelik oranları App Store’da gösterilmeyecek, yani müşteriler diğer müşterilerin ne kadar indirim aldığını göremeyecekler. Fakat aynı zamanda, bu fiyatlar spesifik bir zaman dilimi için geçerli olacak. İndirim bitince tekrar aylık ücrete geçecekler demek oluyor bu.

app store geliştiricileri

Bu geniş özellikli promosyon indirimleri, Apple’ın aboneliklerine erişmeye ve yönetmeye çalışan iPhone ve iPad sahipleri için hayatı kolaylaştırmak için adımlar atması sonrasında geldi. Aynı zamanda şirket geçen ay geliştiricilerine, abonelik planlarını müşterilerine sunarken anlaşılması kolay şekilde hazırlanması talimatını verdi.

Apple, geliştiricilerin mutluluğunu aynı şekilde tutmak zorunda ve bunu da yeni indirimli abonelik araçlarıyla yapmaya çalışıyor. Apple’ın kendi adına, tutmak zorunda olduğu aboneliklerin oldukça fazla olması, şirketin hizmetlerinin son birkaç yılda artmasının bir nedeni de aynı zamanda.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.