iPhone Xs ve Xs Max şarj sorunu üzüyor. Apple’in tanıtımını yaptığı iPhone Xs ve Xs Max, iPhone hayranlarını bir hayli hayal kırıklığına uğrattı.

Tanıtımının üzerinden sadece 20 gün geçmiş olmasına rağmen, iPhone XS serisi telefonlarda WiFi ile ilgili bir takım bağlantı sorunları çıkmış, ortaya çıkan bu sorunlar da iPhone kullanıcılarının eleştiri ve tepkilerine neden olmuştu.

Piyasaya çıkışı çok yeni olmasına rağmen iPhone Xs ve iPhone Xs Max’ın sadece WiFi problemleri yaşamadığı, bunun yanı sıra şarj ve bataryalarıyla ilgili de problemleri bulunduğu belirtildi.

 iPhone Xs ve Xs Max 

 iPhone Xs ve Xs Max Şarj Sorunu 

Bir yıllık aradan sonra 12 Eylül 2018 tarihinde Tim Cook tarafından dünyaya tanıtılan Apple’ın yeni telefon modelleri iPhone XS ve bunun büyük ekranlı modeli olan iPhone XS Max, iPhone hayran ve kullanıcılarından şikayetler almaya başladı.

İlk önce söz konusu telefonların WiFi bağlantıları nedeniyle bazı sorunlarla karşılaştığı belirtilmişti. Bu sefer de cihazların şarj edilemediğine ilişkin problemler olduğu yönünden pek çok şikayet alındığı bildirildi.

iPhone’nun yeni modellerinin şarj edilmek üzere fişe takılmış olmalarına rağmen ekranlarının kapalı olması durumunda şarj edilemediği ortaya çıktı. Telefonların şarj edilebilmesi için ekranların açılması gerektiği belirtildi. Hatta bazı durumlarda ekranın da açılmasının yeterli olmadığı, cihazların fişten çıkarılıp tekrar takılması halinde şarj etmeye başladığı iddia edildi.

 iPhone Xs ve Xs Max 

Şarj Sorunu Şikayetleri Artıyor

Dört gözle bekledikleri iPhone Xs ve Xs Max ’ı alan iPhone fanatikleri ve bu sorunla karşılaşan tüm diğer kullanıcılar Apple’a binlerce şikayet mektubu göndererek durumdan duydukları memnuniyetsizliği dile getirdi.

Apple yetkilileri henüz şikayet konusu sorunla ilgili resmi bir açıklama yapmazken, yaşanan problemin yazılımla ilgili bir aksaklıktan kaynaklandığı tahmin ediliyor. Sorunun tahminler doğrultusunda yazılımdan kaynaklanması halinde Apple yetkililerinin buna kısa süre içerisinde çözüm bulabileceği düşünülüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.